Olimpija je finale prejšnje sezone dobila s 3:2 v zmagah, tokrat pa je bila Krka prepričljivo boljša. Foto: BoBo/Srdjan Živulović
V Novem mestu prepričljiva zmaga Krke

Gostitelji so bili v Leonu Štuklju skozi vse srečanje prepričljivo boljši nasprotniki. Po dobrem začetku Novomeščanov so sicer zmaji v 6. minuti povedli s 14:12, a že ob koncu prve četrtine je Krka vodila s 26:20. Nadaljevala je v enakem ritmu in v deseti minuti, ko je po veliki napaki Olimpije v obrambi sam pod košem ostal Luka Lapornik, je bila razlika prvič dvomestna.

Sedem točk je znašala razlika ob polčasu, v tretji četrtini pa je ljubljanska vrsta dokončno izgubila stik s Krko. Domači košarkarji so imeli vajeti igre povsem v svojih rokah in so proti razglašeni Olimpijini obrambi ves čas višali razliko. Ko je Luka Lapornik uspešno izvedel dva prosta meta dve minuti pred koncem tretje četrtine, je prednost narasla na 20.

Olimpija drugo tekmo zapored povsem razglašena
Zmajem, ki so po Strasbourgu še drugo zaporedno tekmo odigrali zelo slabo tako v obrambi kot v napadu, v zadnjih desetih minutah ni uspelo omiliti poraza. Krka je prav ob koncu prišla do najvišje prednosti na srečanju, tekma pa je nakazala, da bo Olimpija tudi v tej sezoni imela ogromno težav z igranjem na treh frontah.

Odlična sta bila Luka Lapornik in Paolo Marinelli, ki sta dala 24 oziroma 22 točk. Po deset sta jih dodala Jure Lalić in mladi Miha Škedelj. V gostujoči vrsti sta jih po 14 vpisala Jan Špan in Miha Lapornik. To je bil eden izmed številnih dvobojev Krke in Olimpije, ki se bosta pomerili tudi v Ligi ABA. V prvem delu bo deset ekip odigralo 18 krogov. V drugi del se jih bo uvrstilo šest. Krka bo že v soboto ob 17. uri v Ligi ABA gostovala v Beogradu pri Crveni zvezdi, Olimpija pa bo v nedeljo ob 21. uri v Stožicah igrala z Zadrom.