Kevin Durant je s svojo predstavo poskrbel za delirij domačih navijačev. Foto: Reuters
Kevin Love je zadel osem od 15 poskusov za tri točke. Foto: Reuters

Zagrmel je štirikratni najboljši strelec lige Kevin Durant, ki je z 41 točkami izenačil rekord kariere v končnici. Samo v drugem delu je dosegel 29 točk ob metu 10/13, 17 v zadnji četrtini, ko je bil nezgrešljiv (6/6). Oklahoma, ki je vseskozi lovila zaostanek za San Antoniem, je zadnjo četrtino dobila s 34:16 in slavila s 111:97.

"Moji soigralci so naredili izvrstno delo. Podajali so mi žogo, mi delali blokade in omogočali lahke koše. Hvaležen sem ji za to. Ko naredijo vse zate, moram narediti le še zaključni met, osnova, ki jo treniram že od otroštva," je povedal Durant, ki je iz igre metal 14/25.

Prvi pomočnik je bil Russell Westbrook, ki je 14 točkam dodal 15 podaj in 7 skokov. Dion Waiters je dodal 17 točk, Steven Adams 16 točk in 11 skokov. Thunderji so v drugem delu iz igre metali 57-odstotno.

Pri San Antoniu je Tony Parker dosegel 22 točk. Kawhi Leonard 21, LeMarcus Aldridge 20. Brez točke sta ostala člana prve peterke Tim Duncan in Danny Green. Spursi so v drugi četrtini povedli za 11, pred zadnjimi 12 minutami so imeli +4, nato pa je sledil Durant šov. Durant in Westbrook sta v prvem polčasu zadela le 6 od 21 metov. Trojke San Antonia - 2:12.

Cavsi bodo spočiti dočakali Miami ali Toronto
Cleveland ostaja edino neporaženo moštvo v končnici. S slavjem s 100:99 so po Detroitu s 4:0 v zmagah odpravili še Atlanto. Zdaj lahko Cavaliersi v miru čakajo svojega nasprotnika v finalu, ki ga bo dal obračun Toronta in Miamija (2:1). Kevin Love je dosegel 27 točk, Kyrie Irving 21, prav toliko kot LeBron James, ki je 39 sekund pred koncem zadel ključni met za zmago. V zadnjem napadu Atlante je ustavil Dennisa Schroderja in izsilil mrtvo žogo 2,8 sekunde pred koncem.