Matic Rebec se je izkazal z dvojnim dvojčkom, a je bilo tudi 18 točk in deset podaj slovenskega reprezentanta premalo za uspeh Krke. Foto: BoBo
Aleksandar Džikić je bil izjemno uspešen na klopi Krke, zdaj pa vodi Partizan. Foto: BoBo
Džanan Musa je bil nerešljiva uganka za Olimpijo. Foto: Cedevita/Marin Susic
Brandon Jefferson je bil med najbolj zasluženimi, da je Olimpija ujela priključek, a je nato zmajem zmanjkalo moči. Foto: Cedevita/Marin Susic
Krka nudila dober odpor Partizanu

Aleksandar Džikić, ki je štiri sezone zelo uspešno vodil Krko, je drugič v vlogi trenerja Partizana gostoval v Novem mestu in še drugič ugnal nekdanji klub. Novomeščani so igrali brez enega glavnih nosilcev igre Marka Lukovića, ki je prvi strelec in skakalec Krke. Odlični krilni center se tako ni mogel zoperstaviti starejšemu bratu Urošu, ki uspešno igra za Partizan. Proti Krki je dal sedem točk.

Beograjčani so skozi vso tekmo imeli pobudo. Na začetku druge četrtine je razlika prvič narasla na deset točk, vmes bila 12, a s štirimi zaporednimi točkami v zadnji četrtini so se gostitelji približali na -7. Tudi v tretji četrtini je Partizan povedel za 12. Tedaj je tekla 27. minuta, a v zaključku četrtine so bili ponovno uspešnejši varovanci Dejana Mihevca, ki so prišli na -6.

Z dobro igro pa so nadaljevali tudi v zadnji četrtini in Matic Rebec je šest minut pred koncem zadel za 59:60. Na nalet Krke pa je Partizan hitro našel odgovor in kmalu zatrl upe na preobrat. Sledila je serija 7:0, dobre tri minute pred koncem pa je Frank Robinson zadel za novo dvomestno prednost gostov in srečanje je bilo dokončno odločeno. Rebec je odlično vodil domačo igro in se izkazal z 18 točkami ter desetimi podajami, Novica Veličković pa je pri Partizanu dal prav tako 18 točk.

Zmaji po -26 na -3, a popustili
Ljubljanski košarkarji so v izjemno napornem ritmu tekem. V 14 dneh bodo odigrali kar osem srečanj. Začelo se je v ponedeljek z dvobojem proti Zvezdi, nato so v sredo igrali v Jeruzalemu, v petek v Škofji Loki, zdaj so bili v Zagrebu in tako naprej do 11. decembra. V ponedeljek bodo gostili Krko v zaostali tekmi jadranske lige, ko na začetku sezone medsebojni dvoboj zaradi spora ni štel za državno prvenstvo in regionalno tekmovanje obenem.

V Zagrebu so zmaji odigrali izjemno slab prvi polčas. Cedevita je v 19. minuti celo povedla za 26 točk, do odmora pa so gostje približali na -20. Toda v tretji četrtini je Olimpija igrala odlično. Obramba je bila čvrsta, tudi napad pa učinkovit po zaslugi Brandona Jeffersona in Gregorja Hrovata, ki sta priključila na -3. Ljubljančani so imeli celo priložnost za še znižanje razlike, a v zadnjih desetih minutah popustili. V dveh minutah se je zaostanek povišal na deset, pet minut pred koncem pa je bilo znova +15 za Cedevito in dvoboj je bil odločen. Prvi strelec Olimpije je bil z 20 točkami Nikola Janković, pri gostiteljih pa je blestel izjemno nadarjeni Džanan Musa, ki jih je dal 26.