Kapetan Klemen Prepelič je bil s 17 točkami najboljši Slovenec. Foto: Vladimir Nikolič
Luka Rupnik
Zdi se, da je Luki Rupniku in soigralcem zmanjkalo moči. Foto: Vladimir Nikolič
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin je priznal, da so bili Francozi boljši, a je hkrati ošvrknil tudi po njegovem mnenju slabe sodnike. Foto: KZS/Aljaž Močnik
Francozi v drugem polčasu nadigrali Slovence

Varovancem Zmaga Sagadina je pred približno 6.000 gledalci po prvem polčasu dobro kazalo (32:28), nato pa se je na začetku drugega dela razigral najboljši francoski igralec Leo Westermann, ki je v štirih minutah dosegel 11 točk. Francozi so prešli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok.

Slovenija je v primerjavi z nasprotniki slabo zadevala "izza črte" (4/21 proti 5/9), izrazito podrejena pa je bila tudi v skoku (33:43). Slovenci bodo v soboto ob 15.45 za razvrstitev od 5. do 8. mesta igrali z Nemci.

Po zaostanku z 0:4 prevzeli vajeti v svoje roke
Francozi so s košema 213 cm visokega Goberta povedli s 4:0, a je Slovenija prek Prepeliča, Morine, Omića in Pajića odgovorila z devetimi točkami zapored (9:4). Pajić je s trojko v 7. minuti prednost Slovenije povišal na +6 (12:6). Francozi so se približali na 14:13, nato pa sta Rupnik in Prepelič s prodori poskrbela za nekoliko lažje dihanje (19:15). V drugi četrtini je sledila raztrgana igra na obeh straneh. Pri 22:20 je Prepelič zadel dvakrat zapored za 26:20, enako pa je uspelo tudi Laporniku (30:24). V 19. minuti je četrto osebno napako dobil Morina, tako da ga je Sagadin potegnil na klop. Polčas se je končal z 32:28, Prepelič z 10 in Pajić z 9 točkami pa sta bila najučinkovitejša igralca prvega polčasa.

Brez rešitve za razigranega Westermanna
Na začetku drugega polčasa so Francozi ob razpoloženem Westermannu izenačili, nato pa tudi povedli (34:38). Hkrati si je gleženj poškodoval še Prepelič, ki je odšepal z igrišča. Sagadin je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala. Westermann je s trojko v 25. minuti povišal na 43:34. Francoski branilec je Slovencem v štirih minutah nasul 11 točk. Semafor je v 26. minuti kazal visokih +11 (45:34). Prepelič se je vrnil na igrišče, vendar to ni bistveno spremenilo razmerja sil na igrišču. Sagadinovi izbranci so se mučili v napadu, medtem ko Francozi niso imeli težav s polnjenjem koša. "Galski petelini" so prevladovali pod obema obročema in ravno center Gobert je s košem tik pred iztekom tretjega dela povišal na visokih +14 (54:40).

V zadnji četrtini ni bilo preobrata. Slovenci, očitno iztrošeni po šestih zmagah, enostavno niso imeli "dinamita", medtem ko so čvrsti Francozi dokaj lahkotno zadevali. V 35. minuti je Westermann s prodorom in trojko povišal na +24 (66:42), s čimer je bila tekma odločena že precej pred koncem.
Zmago Sagadin, glavni trener mlajših članov:
"Žal mi je, da v tem prekrasnem ambinetu nismo naredili boljšega rezultata. Francozi so bili fizično premočni za nas. Bolj kot se je tekma odvijala, bolj je njihova fizična moč prihajala do izraza. Zraven dodamo še kriterij sojenja, ki jim je dovolil takšno ostro igro in ni kaznoval koktaktov v prodorih. V prvem polčasu smo igrali solidno, imeli neko iniciativo. Imeli smo le težave pri skoku. V tretji četrtini so Francozi izvedli večji pritisk, igrali ostreje, agresivneje. Z nekaj blokadami so nas odrinili izpod koša. Z zunanjih pozicij enostavno nismo prišli do pravih metov. Imeli smo preslab met z razdalje. Francozi, na čelu z Westermannom, ki je igral briljantno, so bili premočni za nas, sojenje pa je bilo sramotno v našo škodo."

Klemen Prepelič, kapetan mlajših članov:
"Žal mi je, da enostavni ni šlo na zakleti četrtfinalni tekmi. Zmagali smo šest tekem zapored, kar je eden izmed izjemnih dosežkov, saj je treba iti šestkrat na igrišče in zbrati motivacijo. Pokazali smo, da lahko zmagamo tudi proti najboljšim. Francija je bila fizično bolje pripravljena. Tudi taktično so se dobro pripravili, saj so me dobesedno odrezali od žoge. V prvem polčasu smo igrali zelo dobro, zapirali in našli tudi pot do obroča. Na začetku drugih 20 minut se je razigral njihov najboljši igralec, Westermann, ki je verjetno najboljši organizator igre tega evropskega prvenstva. Za sabo je potegnil celo ekipo. Mi v napadu nato nismo našli poti do koša, dobili nekaj blokad, z razdalje pa bili prav tako nenatančni. Enostavno ni bilo dovolj za uvrstitev v polfinale."