Srbski košarkarji so se takole veselili velike zmage. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tony Parker in Bojan Bogdanović
Francozi so doživeli še tretji poraz na prvenstvu. Premagali so jih že Nemci in Litovci. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Litovci za konec ugnali še Ukrajince
Srbi premagali Francoze
Latvija po porazu proti Belgiji brez četrtfinala

V četrtfinale so bile že pred nedeljskimi tekmami uvrščene Litva, Srbija in Francija. Za zadnjo vozovnico med osem najboljših sta se popoldne borili Latvija in Ukrajina, a si je prva s porazom proti odpisani Belgiji (56:60) sama zapravila možnost za četrtfinale. Tako kot zadnja ekipa v četrtfinale iz te skupine potuje Ukrajina, čeprav je na drugi nedeljski tekmi klonila proti Litvi s 63:70.
Večerna tekma med Srbijo in Francijo je odločala o vrstnem redu v skupini. Varovanci Dušana Ivkovića so z zmago zasedli vrh skupine. Če bi zmagala Francija, bi bila prva Litva.

Slovenci "računajo" na pomoč Grkov
Navijači Slovenije gledajo predvsem na tretje in četrto mesto v tej skupini. Tam so drugi del končali Francozi in Ukrajinci. Slovenija v skupini F ne more biti slabša kot druga. Če bo prva v skupini, se bo v četrtfinalu v četrtek pomerila z Ukrajino, če bo druga, pa v sredo s Francijo.
Marsikaj bo jasno že po prvi ponedeljkovi tekmi, ko se bosta pomerili Hrvaška in Grčija. Ob morebitni zmagi Hrvatov bo Slovenija ne glede na razplet večerne tekme proti Finski zasedla drugo mesto v skupini. Če bo Hrvaška izgubila (Grčija se še bori za četrtfinale), pa bi Slovenci z zmago nad Finci osvojili prvo mesto.
Krstić in Nedović zasenčila Parkerja
Še nekaj o nedeljskih tekmah v Stožicah. Srbija je proti Franciji vodila skoraj vso tekmo. V prvi četrtini je imela največjo prednost pri izidu 17:11. V drugi četrtini je Francozom uspel preobrat (24:25), a so zadnjič vodili pri izidu 28:29. Kapetan Nenad Krstić je s 15. točko odpeljal Srbijo na odmor z do tedaj najvišjo prednostjo na tekmi (38:31), na drugi strani pa je prvi zvezdnik Francije Tony Parker v prvem polčasu dosegel le dve točki.
V nadaljevanju so Srbi še naprej držali vodstvo, Francozi bližje kot na štiri točke niso mogli (53:49). Sedem minut pred koncem je Nemanja Nedović (skupaj 17 točk) povišal na 70:56, nato pa s svojo peto trojko dokončno odločil zmagovalca (75:65). Krstić je tekmo končal z 19 točkami, Parker jih je zbral 10. Skok je Srbija dobila z 41:34. Francija je trojke metala 2/14, zmage Srbov pa ni moglo preprečiti niti slabo izvajanje prostih metov (10/21).
Latvijo pokopal zelo slab met za tri
Latvijci so tekmo proti Belgijcem že začeli slabo, hitro so padli v zaostanek z 2:9. Vseeno so se pobrali, vendar se jim ni uspelo odlepiti od tekmecev. Belgijci so jim ves čas dihali za vrat, izkoriščali so napake v obrambi in dobrih šest minut pred koncem povedli s +9 (46:55). Baltski košarkarji vrnitve v tekmo niso več našli, pokopal jih je še posebej katastrofalen met za tri točke, saj so od 29 poskusov zadeli le petkrat.
Kleiza prevesil tehtnico na stran Litve
Tudi Litovci so srečanje proti Ukrajini začeli zaspano, storili so preveč napak, še posebej v napadu, a so na krilih izjemne podpore svojih navijačev nato stopili na plin in večji del tekme vodili. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih minutah srečanja, ko je v polnem sijaju zasijal Linas Kleiza, ki je bil tudi najučinkovitejši litovski strelec (15 točk). Najprej je zadel trojko, nato pa še proste mete za 68:63. Končni izid je s črte prostih metov postavil Donatas Motiejunas.