V odsotnosti Jake Lakoviča je bil slovenski kapetan Goran Dragić, ki je dosegel 10 točk. Na začetku tekme je moral zaradi razbite arkade za nekaj minut na klop. Foto: Aleš Fevžer
Božidar Maljković
Za prvič brez pripomb, če zanemarimo 12 zgrešenih prostih metov. Seveda bo slovenska igra dobila še dodatno razsežnost, ko bo imel Božidar Maljković na voljo Boštjana Nachbarja, Jako Lakoviča in Mirzo Begića. Foto: EPA
Slovenci za uvod opravili z Ukrajinci

Če je Ukrajina na EP-ju 2011 slovenskim košarkarjem povzročala velike preglavice (68:64), je bila tokrat premoč Slovenije v Domžalah očitna. V prvem polčasu je zlasti z meti za tri točke rešetala ukrajinski koš. Ko je Jaka Blažič zadel že deveto slovensko trojko in nato dosegel še koš v raketi, je bila razlika že 27 točk (41:14) in visoka slovenska zmaga do konca ni bila več ogrožena. Najboljši strelec je bil s 13 točkami Edo Murić. Naslednji preizkus bo precej težji - v nedeljo bo v Litiji nasprotnik Makedonija, polfinalist EP-ja 2011 v Litvi.

V prvem polčasu devet slovenskih trojk
Kazalo je slabše. Slovenija je v prvih petih minutah zmogla le pet točk in zaostajala s 5:10, toda nato je le steklo v napadu in ob koncu prve četrtine je bilo 19:10. Goran Dragić je imel že po nekaj minutah razbito arkado in mu je moral zdravnik s tremi šivi ustaviti krvavitev. Sredi druge četrtine se je ob gromkem aplavzu vrnil na parket in takoj zadel trojko za 33:12. Prav met za tri točke je bilo ob skoku v napadu glavno slovensko orožje (v prvih 20 minutah 9/20). Tri je do odmora zadel Edo Murić, dva Jaka Blažič, z desetimi točkami najboljši strelec prvih dveh četrtin.

Daneu pohvalil slovensko igro
Nekdanji as svetovne košarke Ivo Daneu je za TV Slovenija povedal, da morda Slovenija za prijateljsko tekmo zadeva celo preveč. Tudi borbenosti in nekaterih lepih potez ji ne bi mogli očitati. Sloviti selektor Ukrajine Mike Fratello pravega odgovora ni imel. Med minuto odmora je pred kamerami skrival svoje zamisli, je pa zato Slovenija razkrila vse slabosti ukrajinske igre, ki je bila pogosto brez repa in glave ter s številnimi zgrešenimi meti. V tretji četrtini so gostje zaostajali za največ 31 točk, v zadnji četrtini pa je razlika dosegla 38 točk.