Slovenija z Erazmom Lorbkom izgublja dragocene izkušnje v reprezentanci. Foto: MMC RTV SLO/EPA

Erazem Lorbek
Erazem Lorbek je bil na EuroBasketu leta 2009 uvrščen v najboljšo peterko prvenstva. Foto: MMC RTV SLO/A. B.
Lorbek je letos zaigral v finalu španskega državnega prvenstva, kjer se je Barcelona udarila z Realom iz Madrida. Madridčani, za katere igra njegov reprezentančni kolega Mirza Begić, so bili v finalni seriji boljši s 3:2. Foto: EPA

Mislim, da bom dočakal medaljo, saj ima ekipa veliko talenta. Če bomo napredovali kot do zdaj, se ni za bati, pomembno pa je tudi, da imamo igralci dobre sezone v klubih. Čas je na naši strani.

Erazem Lorbek, september 2009
Lorbek za navijače MVP
Veličasten sprejem za košarkarje
Množica pred Namo pozdravila košarkarje
Slovenija klonila po podaljšku
Slovenci klonili po podaljšku

V petek je odjeknila novica, da Lorbka, ki je eden ključnih igralcev v izbrani vrsti pod vodstvom Božidarja Maljkovića, ne bo na letošnjem evropskem košarkarskem prvenstvu, ki ga gosti Slovenija.

29-letni Ljubljančan je malo pred 20. uro poklical direktorja članskih reprezentanc Mateja Avanza in mu sporočil, da bo moral po artroskopiji obeh kolen, ki jo je opravil v petek popoldne, počivati vsaj dva meseca. Svojo odsotnost z EuroBasketa je potrdil tudi Maljkoviću.

Na drugi tekmi izgubil vid
Lorbek je šele v sredo končal sezono, potem ko je izgubil v finalu španskega prvenstva proti madridskemu Realu. Že na drugi tekmi finalne serije je prejel udarec v glavo, zaradi česar je odigral zgolj prvi polčas in je za nekaj trenutkov izgubil vid. O njegovi odsotnosti z domačega EP-ja pa se je začelo šušljati že pred časom, ko se je izvedelo, da bo operacija potrebna.

Slovenija izgubila dragocene izkušnje
Lorbkova odsotnost se bo slovenski reprezentanci na prvenstvu vsekakor poznala. Ne nazadnje je dokazal, da gre za izjemnega igralca, ki je odličen v dvobojih 1:1, prav tako pa igra zelo dobro tudi v obrambi. Je tudi zelo izkušen, svojo profesionalno športno pot je začel leta 1999, do danes pa je igral za Union Olimpijo, Fortituda iz Bologne, Unicajo iz Malage, Benetton iz Trevisa, Lottomatico Romo, moskovski CSKA in za Barcelono. Leta 2005 ga je na naboru Lige NBA kot 46. izbrala Indiana, a onkraj luže ni vknjižil niti ene tekme.

Leta 2009 v najboljši peterki prvenstva
Na evropskem prvenstvu leta 2009 je bil po zaslugi odličnih nastopov izbran v najboljšo peterko turnirja. Na Poljskem je v povprečju dosegal 16,4 točke (52,9 % met za tri, 52,6 % za dve in 77,8 % za eno točko), zbral 7,4 skoka in 2,3 podaje na tekmo. V povprečju je na 9 tekmah na parketu prebil po 31 minut. Igralec prvenstva je postal Pau Gasol, v idealni peterki pa so omenjenima družbo delali še Miloš Teodošić, Vasileios Spanoulis in Rudy Fernandez.