Jaka Blažič je k zmagi prispeval pet točk. Foto: Aleš Fevžer
Gašper Vidmar
Gašper Vidmar je igral proti dobrim znancem iz Turčije in bil s 16 točkami najboljši strelec tekme. Center slovenske reprezentance je član Bešiktaša. Foto: Aleš Fevžer

Te zmage nas ne smejo ponesti, saj razmerje moči ni bilo realno. Tako Srbija kot Turčija bosta na evropskem prvenstvu nastopili s precej močnejšima reprezentancama. Verjetno je le Latvija na tem turnirju pokazala svojo realno vrednost. Že turnir konec naslednjega tedna v Beogradu bo dal bolj pravo sliko. V ekipi zato ni evforije, saj se vsi igralci zavedajo, da nismo še niti na polovici priprav. Žal mi je za incident z Dragićem, a to so stvari, ki se dogajajo na športnih prizoriščih. Oba igralca sta se nato hitro pomirila in se prijateljsko razšla.

Božidar Maljković
Slovenci za konec turnirja ugnali še Turke
Tanjević: Bil sem skrajni Jugoslovan

Natanko mesec dni pred začetkom evropskega prvenstva so slovenski navijači lahko zadovoljni. Slovenija je na celjskem turnirju v prejšnjih dneh premagala tudi Latvijo in Srbijo. Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran Jure Balažič.
Selektor Božidar Maljković je tokrat počitek namenil Urošu Slokarju in Domnu Lorbku, medtem ko je bilo že pred tekmami v dvorani Zlatorog jasno, da zaradi težav s hrbtom reprezentanci ne bo mogel pomagati Jaka Lakovič.
Hiter konec za Dragića in Balbaya
Slovenija je pred 2.000 gledalci od 4. minute igrala še brez Gorana Dragića, ki je predčasno končal tekmo zaradi prerivanja pod košem Turkov. Dragić je prodrl pod koš, ko mu je Dogus Balbay iz rok izbil žogo. Slovenski reprezentant je tekmeca nato z rokama porinil v hrbet, ta pa mu je vrnil z udarcem po obrazu, kar je sprožilo prerivanje med večjo skupino košarkarjev obeh reprezentanc. Dragić in Balbay sta bila zaradi "incidenta" izključena.
Dragić je ob tem dobil majhno rano na arkadi in si nekoliko prebil ustnico, a šivanje ni bilo potrebno.
Turki v drugi četrtini vodili za osem točk
V začetni peterki Slovenije so sicer tekmo začeli Goran in Zoran Dragić, Jaka Blažič, Boštjan Nachbar in Mirza Begić. Gostitelji so na začetku tekme povedli z 9:4, po Dragićevem odhodu na tribuno pa popustili. Turki so z delnim izidom 0:7 napravili preobrat (9:11) in prvo četrtino dobili s 13:18. V drugi so ušli na +8 (22:30 in 24:32), vendar so se Slovenci do odmora vendarle zbrali in se približali samo na tri točke. Slovenija je v prvem polčasu dobila skok z 18:14, je pa izgubila več žog kot Turčija (11:8).
Vidmar najboljši strelec tekme
V drugem polčasu je Slovenija hitro prišla v vodstvo z 39:35 in še bolje nadaljevala. S trojko Zorana Dragića v 28. minuti je prednost povišala na sedem točk (47:40). Pri Turkih je tedaj tehnično napako prejel še Emir Preldžić in tudi zanj je bilo tekme predčasno konec. Slovenci so tretjo četrtino končali z dvema lepima akcijama. Dvakrat je pod svojim košem blokado naredil Gašper Vidmar, po protinapadih pa sta za vodstvo z 58:43 poskrbela Nachbar in Edo Murić. Odlična obramba in veliko lahkih točk iz protinapadov je bil recept za uspešno igro Maljkovićevih izbrancev v tem obdobju tekme.

Vidmar je navdahnjeno predstavo nadaljeval tudi v zadnjih desetih minutah in bil najboljši strelec tekme. S svojo zadnjo, 16. točko je v 34. minuti Sloveniji zagotovil 20 točk naskoka (65:45). Le točko manj je razlika znašala tudi ob koncu srečanja. Gorana Dragića sta uspešno nadomestila Nebojša Joksimović in Klemen Prepelič, skok je Slovenija dobila s 40:24, imela je tudi veliko več podaj (22:9). Slabše se je odrezala pri izgubljenih žogah (20:13), zgrešila pa je tudi polovico prostih metov (12/24).

Turčija je v Celju izgubila vse tri tekme, tudi proti Srbiji in Latviji.