27-letni in 209 cm visoki Nenad Bjelica je bil najzaslužnejši za zmago Srbije nad Španijo. Novopečeni član Minnesote je iz igre metal 8/16. Foto: EPA
Muhamed Pašalić
Bosna in Hercegovina (na fotografiji Muhamed Pašalić) je morala priznati premoč Poljski. Foto: EPA
Omri Casspi
Izraelec Omri Casspi (21 točk) je Rusom povzročal veliko težav. Foto: EPA
Zadnji dve minuti tekme med Španijo in Srbijo

Španci so v Berlinu odlično začeli in prvo četrtino dobili z 21:11. V drugem delu je Srbija po osmih točkah Nemanje Nedovića izenačila na 34:34. Izid polčasa (36:34) je postavil Sergio Llull.

Tretja četrtina je pripadla Srbom, ki so imeli v 30. minuti najvišje vodstvo - 62:50. Španija se je v zadnjem delu pričakovano približala. Odločitev je padla dobro minuto pred koncem, ko je pri vodstvu Srbije z 71:70 trojko najprej zadel Bjelica, nato pa še Bogdan Bogdanović. Pri Španiji je bil najučinkovitejši Pau Gasol (16).
Poljska ubranila nalet BiH-a
Poljaki so v dramatični tekmi z 68:64 premagali Bosno in Hercegovino. Poljaki so v 24. minuti vodili že z 51:34, nato pa je BiH začel zmanjševati zaostanek. Nemanja Gordić je 40 sekund pred koncem znižal na 64:61, malo pozneje pa je Marko Šutalo zgrešil še trojko za izenačenje. Sedem sekund pred koncem je Šutalo vendarle zadel izza črte (66:64), a je nato A. J. Slaughter s prostih metov zapečatil usodo BiH-a.

Casspi vodil Izrael do zmage nad Rusi
V drugi tekmi skupine A je Izrael ugnal Rusijo s 76:73. Najzaslužnejši za zmago Izraelcev je bil Omri Casspi, ki je dosegel 21 točk. Rusi so v 20. minuti vodili z 39:27, nato pa je Izrael do konca tretje četrtine povedel s 50:49 in vodstva ni več izpustil iz rok.

V uvodni tekmi prvenstva je Češka premagala Estonijo z 80:57. Slovenski "znanec" Jan Vesely je pri zmagovalcih prispeval 16 točk.

Francozi do zmage šele v podaljšku
Branilci evropskega naslova iz Ljubljane Francozi so šele po podaljšku strli odpor Fincev (97:87). Tony Parker je bil s 23 točkami najboljši strelec francoske, Jamar Wilson z dvema manj pa finske reprezentance.