Neuničljivi Pau Gasol je dosegel 30 točk in sedem skokov in je trenutno pri 35 letih prvi strelec prvenstva (23 točk na tekmo). Foto: EPA
Grčija - Belgija
Joanis Burusis je kraljeval pod belgijskim obročem. Foto: EPA

Rablji Slovencev Latvijci (66:73) se bodo za preboj med štiri pomerili ravno z zadnjimi, ki so brez težav izločili Turčijo (76:53). Grki so prav tako suvereno odpravili Belgijo s 75:54 in se bodo v nadaljevanju tekmovanja srečali s Španci, ki so šele v zadnji četrtini zlomili Poljake (80:66).

Španci v zadnji četrtini dosegli visoko zmago
Španci so pravzaprav težje od pričakovanj zmagali, čeprav končni izid morda kaže drugačno sliko. Trdoživi Poljaki so se namreč izjemno zoperstavili favoriziranemu nasprotniku in po zaostanku za pet točk v prvi četrtini (25:20) dobili naslednji dve ter tako v zadnjo vstopili povsem poravnani (55:55). A hitro je sledil hladna prha, saj so Španci zadnjih deset minut odprli z nizom 7:0, po dveh prostih metih Damiana Kuliga pa dosegli naslednjih sedem točk zapored in povedli z 69:57, povratka pa za Poljsko ni bilo več.

Nova izjemna predstava Pauja Gasola
Izjemno tekmo, zlasti v prvem polčasu, je odigral španski center Pau Gasol (30 točk, od tega trojke (!) 6/7), s 15 mu je sledil njegov klubski soigralec pri Chicagu Nikola Mirotić. Pri zmagovalcih je zaradi bolečin v hrbtu manjkal eden njihovih najboljših Rudy Fernandez. Pri poražencih je z le devetimi točkami nekoliko zatajil Marcin Gortat ("poljsko kladivo", kot je njegov vzdevek, je v obrambi skrbel za Gasola), prvi strelec je bil Kulig z 10 točkami.

Grki tehtnico na svojo stran nagnili v drugem polčasu
Grki so tehtnico na svojo stran po pričakovanju nagnili v drugem polčasu, potem ko so po prvih dveh četrtinah vodili z le tremi točkami prednosti (34:31), tretjo četrtino pa nato dobili za 12 točk (23:11). Odločilna je bila igra pod košem, kjer sta grška centra Joanis Burusis (14) in Kostas Kufos dosegla kar 27 točk in 14 skokov, dvojnega dvojčka (10 + 10 sk.) je dosegel še NBA-zvezdnik Janis Antetokumpo. Pri poražencih je bil najboljši Pierre-Antoine Gillet s 14 točkami.

De Colo popeljal Francoze do prepričljive zmage
Francozi niso imeli težav s Turčijo, ki je bila pred glasnim domačim občinstvom enakovredna le v prvi četrtini. Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Nando De Colo s 15 točkami. V nedeljo bodo znani še preostali štirje udeleženci četrtfinala. Hrvaška bo igrala s Češko, Srbija s Finsko, Izrael z Italijo in Litva z Gruzijo.