Italija (na sliki Alessandro Gentile) je po uvodnem porazu s Turki nanizala tri zaporedne zmage. Foto: EPA
Miroslav Raduljica
Miroslav Raduljica je dosegel 20 točk za zmago Srbije nad Turčijo. Foto: EPA
Henrik Dettman
Finska, na sliki selektor Henrik Dettman in Petteri Koponen, je očitala lekcijo košarke BiH-u. Foto: EPA
Nando De Colo
Francija, branilka naslova, je zmagala četrtič zapored, medtem ko je Rusija četrtič zapored izgubila (74:67). Francozi so plin dodali v končnici. Nando De Colo je bil s 13 točkami prvi strelec galskih petelinov. Foto: EPA
Izrael
Izrael je dobil tesno tekmo s Poljsko (75:73). Omri Casspi in Jogev Ohajon se veselita uvrstitve v osmino finala. Foto: EPA

Nemci so vodili večino tekme, največ s 54:45 v 25. minuti. Italiji je podaljšek priboril Danilo Gallinari, ki je štiri sekunde pred koncem izenačil na 76:76.

Gallinari mož odločitve
Gallinari, s 25 točkami prvi strelec azzurrov, je odločilno vlogo odigral tudi v dodatku, ko je v zadnji minuti prispeval koš za 84:82. Po zapravljenem napadu Dennisa Schröderja, ki je dosegel kar 29 točk, pa je domače s trojko dokončno pokopal Marco Belinelli. Nemci morajo zdaj za preboj v osmino finala v zadnjem krogu ugnati Špance, kar pa ne bo lahko.

Srbi hitro zatrli turške apetite
Srbija nadaljuje prepričljive predstave, saj je za četrto zaporedno zmago z 91:72 ugnala Turke. Srbi so turške apetite v veliki meri zatrli že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 30:14. Semafor je najvišjo prednost kazal v 15. minuti pri 43:21, nato pa je zasedba Saše Đorđevića brez težav zadržala visoko prednost. Turki se v nadaljevanju niso nikoli približali na manj kot deset točk razlike.

Pri Srbih se je z 20 točkami najbolj izkazal Miroslav Raduljica. Odlično je odigral tudi Miloš Teodosić, ki je 17 točkam dodal še 13 podaj. Na drugi strani je bil Ali Muhammed s 16 točkami najučinkovitejši pri Turkih.

Finska nadigrala BiH
Finci
so nekoliko presenetljivo visoko odpravili Bosno in Hercegovino, in sicer kar z 88:59. Severnjaki so vodili od prve do zadnje minute. Finska je odlično metala za tri točke, saj je zadela kar deset trojk več kot BiH - 12/28 proti 2/14. Jamar Wilson je bil s 16 točkami prvi strelec tekme.

Estonija namučila Litvo
Litva, ki je mogoči nasprotnik Slovenije v osmini finala, je le s 64:62 strla Estonijo. Estonci so štiri minute pred koncem vodili z 62:55. Litva je nato stisnila v obrambi, odločilni koš pa dosegla dve sekundi pred koncem, ko je zadel Jonas Maciulis.