Gašper Vidmar (levo) je bil v prvem polčasu izjemen, v nadaljevanju pa je Barca prišla do gladke zmage. Foto: EPA
Boštjan Nachbar
Boštjan Nachbar je prejšnji teden dosegel 35 točk v Moskvi. Foto: EPA

Gostje so bolje začeli (7:10), nato pa je Nemcem uspela serija 12:0. Nachbar je dosegel dva koša, Casey Jacobsen pa je bil dvakrat zapored natančen za tri točke (22:13). Tri minute pred koncem prve četrtine je vstopil Vujačić in takoj dosegel štiri točke, po desetih minutah so gostitelji vodili s 27:23.
V drugi četrtini je Nachbar nanizal sedem točk zapored (37:28), tudi Vujačić se je razigral, dvakrat je bil natančen izza črte. Za tri točke pa je zadel še Jordan Farmar in Turki so odšli na odmor s točko naskoka (46:47).
Nemcem je še uspelo držati korak v tretji četrtini, potem pa je Anadolu Efes z delnim izidom 0:7 na začetku zadnje četrtine ušel (60:72). Vujačić in Kerem Tunceri sta zadela za tri točke (67:80). Pri gostiteljih Nachbar sam ni mogel držati priključka, končnica je bila tako le še formalnost.
Vidmar v prvem polčasu držal priključek z Barco
V skupini F je Barcelona zanesljivo zmagala v Carigradu (59:73). Na začetku tekme je bil sijajen Gašper Vidmar, ki je dosegel prvih osem točk za Bešiktaš. V 13. minuti je silovito zabil (19:21), zadel je šest od uvodnih sedmih metov.
V nadaljevanju so Katalonci precej bolje pazili na Vidmarja, zadnjo četrtino so dobili kar z 22:11. Erazem Lorbek je za španske prvake prispeval 11 točk, Vidmar pa se je ustavil pri 14 točkah za Turke.

Drugi del, skupina E, 4. krog:
ALBA BERLIN - PANATHINAIKOS
73:79 (23:23, 16:22, 17:20, 17:14)
Đedović 21, Thompson 16; Mačiulis 28, Ukić 14.

BROSE BASKETS - ANADOLU EFES
76:94 (27:23, 19:24, 13:18, 17:29)
Nachbar 19 (4/8 za tri, 1/6 za tri), en skok in dve podaji v 32 minutah, Gipson 16, Zirbes 15; Vujačić 17 (4/8 za dve, 3/5 za tri) in 8 skokov v 30 minutah, Savanović 14, Lucas 13.

UNICAJA MALAGA - REAL MADRID
64:72 (16:19, 20:11, 14:13, 14:29)
Simon 16, Vazquez 12, Dragić 0 in 4 skoki v 10 minutah; Fernandez 15, Rodriguez 14, Begić 0 v 5 minutah.

ŽALGIRIS - CSKA MOSKVA
73:87 (15:16, 16:22, 20:27, 22:22)
Popović 16, Darden 12; Teodosić 24, Micov 20, Hrjapa 15.

59:73 (10:15, 22:19, 16:17, 11:22)
Jerrells 17, Vidmar 14 (7/10 za dve) in 3 skoki v 25 minutah, Markota 13; Tomić 15, Lorbek 11 (4/9 za dve, 1/1 za tri) in 2 skoka v 16 minutah.