Steven Smith je takole prodiral mimo Davida Bluja. Foto: EPA
Erazem Lorbek
Erazem Lorbek je bil s 15 točkami drugi strelec Barcelone. Foto: EPA

Spomnimo, 8. maja lani je v Barceloni Panathinaikos v finalu z 78:70 ugnal izraelske prvake. Tokrat so ti držali korak le do končnice prve četrtine, ko je semafor še kazal 18:18. Nato pa je v naslednjih petih minutah sledil dobesedno "blitzkrieg" domačih, ki so napravili delni izid 22:0 (!), s čimer je bila tekma tako rekoč odločena.

Najvišjo prednost so varovanci Željka Obradovića dosegli v 24. minuti, ko je Aleks Marić povišal na 68:35. Najboljši strelec domačih je bil s 15 točkami Dimitris Diamantidis, medtem ko je bil pri gostih z 21 točkami najboljši Keith Langford.

Barcelona še tretjič boljša od Unicsa
Košarkarji Barcelone so v prvi tekmi dneva z 78:66 premagali Unics iz Kazana. To je bila še tretja zmaga Barce nad ruskim klubom v letošnji sezoni. Ko je na začetku druge tretjine Barcelona povedla z 28:14, je kazalo na gladko zmage domačinov. Toda "Tatari" se niso predali. V nadaljevanju so vztrajno zmanjševali zaostanek in se trojko Henryja Domercanta na začetku zadnje četrtine približali le na -3 (65:62).

Navarro zadel v pravem trenutku
Tedaj je svojo prvo in edino trojko na tekmi (met za tri le 1/7) zadel Juan Carlos Navarro, pomemben koš za 71:64 pa je malo pozneje prispeval tudi Erazem Lorbek, ki je bil s 15 točkami drugi strelec Barcelone. Njen prvi strelec pa tokrat Pete Mickeal (22), ki je izza črte metal 4/4. Pri gostih je bil najučinkovitejši Nathan Jawai (15). Boštjan Nachbar se v štirih minutah ni vpisal med strelce.

EVROLIGA (M)

ČETRTFINALE, prve tekme

BARCELONA - UNICS KAZAN
78:63 (22:14, 23:19, 17:20, 16:13)
Mickeal 22, Lorbek 15 v 27 minutah, Navarro 13; Jawai 15, Domercant 12, Nachbar brez točke v 4 minutah.