Jaka Blažič je tudi na drugi tekmi Evrolige dobro igral. Foto: EPA
Alex Abrines
Nadarjeni Alex Abrines je bil najbolj razigran posameznik v Milanu. Foto: EPA

(99:80). Crvena zvezda je klonila v Klaipedi (83:81).

Lani je v polfinalu Maccabi presenetil rdečo armado. Odločilni koš je v Milanu dosegel Tyrese Rice pet sekund pred koncem, nato pa je Sonny Weems izza črte ob sireni zgrešil. Američan je tokrat igral odlično. Z 18 točkami je bil tako kot gostujoči Brian Randle prvi strelec tekme. Ob tem je ujel še šest odbitih žog. CSKA je na odmor odšel s sedmimi točkami prednosti, v tretji četrtini pa dokončno strl goste iz Izraela, ko je četrtino dobil s kar 19 točkami razlike. Saša Kaun je pristavil 17 točk, Miloš Teodosić pa 15, obenem pa je dal še 11 podaj. Moskovčani so igrali brez kapetana Viktorja Hrjape.

Crvena zvezda je doživela prvi poraz v tej sezoni Evrolige, Neptunas pa je sploh prvič zmagal v najmočnejšem evropskem tekmovanju. Gostitelji so imeli pobudo vso tekmo, nato pa so Beograjčani preobrnili izid in Luka Mitrović je 30 sekund pred koncem izenačil. Potem je zadel Martynas Mazeika, trojko za zmago pa je zgrešil Marcus Williams, ki je bil s 23 točkami prvi strelec tekme. Jaka Blažič se je izkazal s 16 točkami in šestimi skoki. Pri gostiteljih je bil najboljši Deividas Gailius, ki je še lani igral za Olimpijo. Zadel je štiri trojke.

Barcelona je slavila zmago v Mediolanum Forumu, kjer je lani doživela grenak poraz v polfinalu Final Foura, ko jo je nadigral Real. Tokrat so Katalonci z 78:63 odpravili domači Emporio Armani. Alex Abrines se je izkazal z 21 točkami, 16 pa jih je dodal Tibor Pleiss, ki je letos okrepil Barco. Boštjan Nachbar je igral skoraj 20 minut in prispeval štiri točke, ujel pa je tudi pet odbitih žog. Pri domači Olimpii je bil s 15 najbolj razigran Daniel Hackett.