Dubrovničan Lukša Andrić je bil najboljši strelec Galatasaraya. Foto: EPA
Aaron Jackson
Debitant v Evroligi Bilbao je z uvrstitvijo med najboljših osem pripravil prijetno presenečenje. Foto: EPA

Kraljevi klub je sicer ob 17 točkah in 14 skokih Felipeja Reyesa zmagal v Sieni z 90:102, toda Bilbao je premagal Unicajo Malago s 55:59 in napredoval med osem najboljših evropskih ekip. Dve minuti pred koncem je trojko za vodstvo 51:53 zadel Raul Lopez, po polaganju Marka Banića pa je Bilbao zadnjo minuto začel s štirimi točkami prednosti.

Lakovič le za hip vlil upanje Galatasarayu
V skupini E sta se za 2. mesto v Atenah borila Olympiacos in Galatasaray. Grki so zmagali z 88:81 in se sedmo leto zapored uvrstiti v izločilne boje. Olympiacos je v prvi četrtini iz igre zadel 10 od 15 metov, v obrambi pa igral zelo agresivno, kar mu je prineslo vodstvo 24:14.

Turška ekipa se je po trojki Lakoviča (12 točk) v 26. minuti približala le na točko (54:53), toda Olympiacos je pred bučnimi navijači z delnim izidom 10:0 spet naredil red. Najboljši igralec je bil Vassilis Spanoulis, ki je 20 točkam dodal še osem podaj.

65:82 (20:22, 17:25, 17:17, 11:18)
Vujačić 17 (iz igre 6/14), Savanović 16; Kirilenko 15, Gordon 14, Krstić 13.
OLYMPIACOS - GALATASARAY
88:81 (24:14, 19:21, 24:23, 21:23)
Spanoulis 20, Printezis 16, Law 14; Andrić 15, Shipp in Lakovič (iz igre 4/13) po 12, Shumpert 11.

90:102 (28:26, 25:26, 22:24, 15:26)
McCalebb in Ress po 15, Moss 14; Reyes 17 točk in 14 skokov, Pocius 15, Mirotić 14 ... Begić 7 točk (iz igre 3/4) in 6 skokov v 14 minutah.