Saša Vujačić ni imel svojega dne in je zgrešil vse štiri trojke, za dve pa je metal 1/5 in dal le dve točki. Foto: EPA
Thomas Heurtel je igral izvrstno, a zgrešil met za zmago. Foto: EPA
Marcelinho Huertas
Marcelinho Huertas je eden izmed treh košarkarjev Barcelone, ki so dali po 15 točk. Foto: EPA

ovinec v Evroligi Neptunas je bil po dramatični končnici boljši z 80:79.

Gostitelji so v Švyturio Areni, kjer je Slovenija igrala skupinski del EP-ja 2011, v tretji četrtini vodili že za 18. Toda Baski so se vrnili v igro. Pomembno vlogo je pri znižanju izida odigral tudi Begić, ki je še v torek treniral z Unionom Olimpijo. Izvrsten pa je bil Thomas Heurtel. Francoski organizator igre je nasul kar 31 točk, zadel je osem trojk, a v končnici mu ni šlo.

Štiri minute do konca je Begić izenačil na 68, na začetku zadnje minute pa je Deividas Gailius, ki je še lani igral pri Olimpiji, zadel trojko od table za 78:77. Neptunas, ki je doma od treh dobil že dve tekmi, je v končnici izgubil pomembno žogo, ko je Donatas Zavckas poslal žogo v igrišče, a zadel obroč, nato pa je Kim Tillie zadel oba prosta meta za novo vodstvo Laboral Kutxe. Na drugi strani je bil uspešen Simas Galdikas, dve sekundi pred iztekom časa pa je Heurtel metal za zmago, a zgrešil.

Najboljša v domači vrsti sta bila s po 16 točkami Zavackas in Mustafa Shakur, Gailius pa je dodal 12 točk. Drugi strelec gostov za izvrstnim Heurtelom je bil Colton Iverson z 12. Begić je igral 12 minut in pol in dal osem točk ter ujel dve odbiti žogi, podelil pa je tudi tri blokade. Saša Vujačić je na parketu prebil manj kot deset minut, ob slabem metu iz igre (1/9) pa je vpisal le dve točki. Ko je bil na parketu Begić, so gostje naredili najvišjo prednost v svojo korist.

Barcelona je v Münchnu nadigrala Bayern z 99:77 in po šestih krogih ostaja neporažena. Katalonci so že prvi polčas dobili za 21, blesteli pa so predvsem v drugi četrtini, ko so dosegli kar 38 točk, ko so bili izvrstni pri metu za tri. Trije košarkarji gostov so dali po 15 točk, poleg Marcelinha Huertasa in Juana Carlosa Navarra še Boštjan Nachbar, ki je odigral najboljšo tekmo v sezoni. Zadel je tudi tri trojke in ujel tri odbite žoge. Pri Bavarcih je bil s 14 točkami najboljši strelec Niha Đedović.

Jaka Blažič bo s Crveno zvezdo v petek gostoval pri carigrajskem Galatasarayu, ki so ga Beograjčani v prvem krogu premagali.

77:99 (17:22, 22:36, 21:21, 17:18)
Đedović 14; Huertas, Navarro in Nachbar (5/7 iz igre), 3 skoki, 1 podaja v 12 minutah.