Luka Dončić je dosegel 19 točk ob metu iz igre 5/14. Dončić je v 31 minutah v statistiko vpisal še šest skokov, tri podaje in osem izgubljenih žog za indeks 14. Foto: EPA

Panathinaikos je povedel s 5:0, a so jih gostje hitro ujeli, nato pa na krilih Dončića, ki je zadel dve trojki, povedli s 15:11. Real je prvo četrtino dobil z 28:23, pri čemer je Dončić dosegel deset točk. Real je tudi nadaljeval odlično, čeprav se Dončić v drugem delu ni vpisal med strelce. Polčas se je končal s 54:40.

Na začetku 2. polčasa +16 za Real
Real je drugi del odprl s košem za +16 (56:40), nato pa se je ustavilo. Panathinaikos je namreč naredil delni izid 13:0 in se v 25. minuti približal na 53:56. Sledila je igra "koš za koš", prav v zadnji sekundi tretjega dela pa je Facundo Campazzo zadel za 69:64.

Dončić zadel pomembno trojko, nato pa izgubil žogo
Panathinaikos je štiri minute pred koncem s trojko K. C. Riversa povedel s 75:73. Malo pozneje je James Gist povišal na 77:73. Trener Reala Pablo Laso je vzel minuto odmora. Po njej je Dončić s težkega položaja zadel trojko za 77:77. Po zapravljenem napadu Panathinaikosa je Trey Thompkins s prostega meta povišal na 78:77. Panathinaikos je znova zapravil napad, Dončić je potegnil pod koš, a so ga domači ustavili. Na drugi strani je Nikos Pappas zadel trojko za 80:78. Do konca je ostalo še 22 sekund.

Dončić zadel prosta meta, Thompkins zgrešil trojko
Po minuti odmora je Dončić s prostih metov poravnal na 80:80. 17 sekund pred koncem je minuto odmora vzel še Xavi Pascual. Gist je s prostih metov poskrbel za novo vodstvo Panathinaikosa (82:80). Real je imel še napad za zmago, a je Thompkins dve sekundi pred koncem zgrešil trojko.

Prvi strelec tekme je bil z 20 točkami K. C. Rivers, Dončić je dosegel eno manj (19).

EVROLIGA

9. KROG

PANATHINAIKOS - REAL MADRID
82:80 (23:28, 17:26, 24:15, 18:11)
Rivers 20, Gist 15, Calathes 12, Singleton 10; Dončić 19 (za dve 2/5, za tri 3/9), 6 skokov, 3 podaje in 8 izgubljenih žog v 31 minutah, Thompkins in Reyes 12.

91:83 (22:26, 25:18, 19:17, 25:22)
Ulanovas 22, Jankunas 17, Davies 12, Pangos 10; Dunston 17, Adams 15 ... Dragić 4 (1/1 iz igre, prosti meti 2/4) točke in dve podaji v 16 minutah, Murić 0 (0/1) točk v petih minutah.

BROSE BAMBERG - VALENCIA
83:82 (20:23, 21:24, 11:19, 31:16)
Hickman 26 (trojke 5/8), Rubit 13, Nikolić 0 točk (0/1) v desetih minutah; Green 17.