Skupaj z Mariom Hezonjo je bil Rudy Fernandez z 22 točkami drugi strelec tekme. Eno več je dal Sergio Rodriguez. Foto: EPA
Jaka Blažič
Jaka Blažič je ob porazu Zvezde dal 12 točk. Foto: EPA
Vassilis Spanoulis
Vassilis Spanoulis je bil prvi strelec Olympiacosa, ki je kot prvi premagal CSKA. Foto: EPA

derbiju brez težav s 97:73 premagal Barcelono, ki je v drugem delu izgubila že tretjič.

Kraljevi klub je silovito začel tekmo in že po prvi četrtini vodil za deset. Ves čas je držal razliko, ko pa so se prek Maria Hezonje gostje približali na sedem, so Madridčani odgovorili z izjemno serijo. Prednost je iz minute v minuto rasla. Vmes je bila celo že +28, na koncu pa prav tako zelo visokih 24. To je bil tretji letošnji obračun španskih velikanov. Real je slavil še v superpokalu, Barca pa je bila boljša v državnem prvenstvu.

Na tekmi so prvič preizkusili mikrokamere, ki so jih na dresih imeli sodniki. S to inovacijo naj bi igro še približali gledalcem. Na treningih so jih preizkusili tudi košarkarji Barcelone. Blestel je Sergio Rodriguez, ki je odlično vodil igro Reala in dal še 23 točk. 22 jih je dodal Rudy Fernandez. Pri Barci je bil z 22 (pet trojk) najboljši 19-letni Hezonja. Boštjan Nachbar se v devetih minutah ni vpisal med strelce.

Žalgiris je slavil v Beogradu (68:70). Zvezda je imela pet sekund pred koncem celo napad za zmago, a je Marcus Williams metal trojko z velike razdalje in zgrešil. Jaka Blažič je bil z 12 točkami drugi strelec rdeče-belih. Maccabi je po podaljšku v gosteh ugnal Galatasaray (94:97). Junak zmage je bil Jeremy Pargo, ki je ob sireni zadel trojko. CSKA je v 16. tekmi prvič letos izgubil. Olympiacos je bil doma močnejši s 84:76.

TOP 16, 6. krog, skupina E:
GALATASARAY - MACCABI TEL AVIV
94:97 (22:27, 27:17, 15:19, 21:22) - po podaljšku
Erceg 29, Arslan 20; Smith 24, Pargo 17

REAL MADRID - BARCELONA
97:73 (26:16, 16:17, 24:20, 31:20)
Rodriguez 23, Fenrandez 22, Reyes 14; Hezonja 22, Tomić 12 ... Nachbar brez točk (0/2 iz igre), 2 skoka v 9 minutah

CRVENA ZVEZDA - ŽALGIRIS
68:70 (13:20, 21:19, 15:14, 19:17)
Marjanović 17 in 10 skokov, Blažič 12 (5/14 iz igre), 1 skok, 1 podaja v 26 minutah; Anderson 22, Jankunas 11.