Gustavo Ayon je v statistiko vpisal 11 točk in deset skokov. Foto: EPA
Po odličnem začetku je Brose hitro občutil moč CSKA-ja. Foto: EPA

Pirejčani, ki so lani v finalu najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja v Barclaycard Centru klonili z 78:59, Real pa je tako pred domačimi navijači slavil deveti evropski naslov, so odlično začeli Top 16, ko so na kolena spravili Barco in Laboral Kutxo. Zdaj je Olympiacos v izjemno izenačeni skupini F že v manjših težavah.

Uvodna četrtina je pripadla gostom, domači košarkarji pa so pobudo prevzeli ob koncu polčasa, ko so si zavoljo značilne hitre tranzicijske igre priigrali šest točk naskoka. Po prihodu iz garderobe so evropski prvaki stopnjevali ritem in si priigrali dvomestno prednost, ki je vmes narasla tudi na 19, ob koncu pa so gostje poraz omilili.
Luka Dončić je tretjo zmago Reala spremljal s klopi, vstopil je 24 sekund pred koncem tekme. S 18 točkami je bil najboljši strelec Sergio Llull, dvojni dvojček je dosegel Gustavo Ayon, Sergio Rodriguez, ki je dal 11 točk, pa je znova odlično vodil madridsko igro. Pri Olympiacosu je razočaral prvi zvezdnik Vasilis Spanulis, ki je dal le točko.

CSKA je bil na domačem terenu z 91:70 boljši od Broseja. Nemški prvaki so sicer izvrstno začeli obračun in povedli 10:0. Ob koncu tretje minute so Moskovčani dosegli prvi koš, manj kot štiri minute kasneje so izenačili, do konca četrtine pa tudi povedli. Že na sredi druge četrtine je bila prednost dvomestna, po trojki izvrstnega Nanda de Coloja pa je rdeča armada na polčas odšla s +21. V drugem delu so gostitelji prednost suvereno zadržali. Priložnost je pri Bavarcih dočakal tudi Aleksej Nikolić, ki je igral dobrih osem minut, v tem času pa je zgrešil eno trojko.

91:70 (25:23, 30:11, 18:16, 18:20)
de Colo 19, Teodosić 14; Zisis 12 ... Nikolić 0 (0/1 za tri) v 8 minutah.

REAL MADRID - OLYMPIACOS
84:72 (17:19, 24:16, 22:13, 21:24)
Llull 18, Ayon (10 skokov), Rodriguez in Reyes 11 ... Dončić je igral 24 sekund; Hunter in Hackett po 14.