Svetislav Pešić se je veselil zmage nad Bayernom. Foto: EPA

Blažič nezgrešljiv v Blaugrani, Omić se je razigral v drugem polčasu

Budućnost v zadnji četrtini dosegla le šest točk
18. oktober 2018 ob 23:01
Barcelona - MMC RTV SLO

Košarkarji Barcelone so se veselili prve zmage v Evroligi. V Blaugrani so premagali Bayern s 83:73, Jaka Blažič je zadel vse mete iz igre. Dosegel je 11 točk v 24 minutah.

28-letni Blažič je zadel oba meta za dve točki, eno trojko in štiri proste mete, dodal pa je še pet skokov, dve podaji in ukradeni žogi. Z indeksom 20 je bil med najboljšimi pri Kataloncih. Najboljši strelec tekme je bil Ante Tomić z 18 točkami. Trener Svetislav Pešić se je veselil zmage nad Bavarci, ki jih je vodil med letoma 2012 in 2016.

Brez zmage ostaja Budućnost, ki je pred 4.850 gledalci v Moraći izgubila proti Maccabiju z 68:78. Zadnjo četrtino so Izraelci dobili kar z 20:6. Alen Omić, ki v prvem polčasu ni dosegel točke, je v drugih 20 minutah prispeval 12 točk. Dodal je še sedem skokov in dve podaji in bil pri Budućnosti košarkar z najvišjim statističnim indeksom (12).

Maccabi se je razigral v zadnji četrtini, neustavljiv je bil Scottie Wilbekin, ki je zadel kar šest trojk. V 35 minutah je prispeval 28 točk. V ključnih trenutkih je blestel tudi nekdanji center LA Lakersov in Houstona Tarik Black (10 točk in 6 skokov).

Nova zmaga Reala
Madridski Real ostaja neporažen. V španskem derbiju je gostil Baskonio in zmagal s 97:79. Anthony Randolph je v 20 minutah prispeval 11 točk, imel pa je še štiri skoke. Klemen Prepelič se v šestih minutah ni vpisal med strelce, je pa k zmagi prispeval dve podaji.

3. krog:
CSKA MOSKVA
- DARUŠAFAKA
79:75 (19:17, 12:21, 26:10, 22:27)
Higgins 14, Kurbanov 13, Rodriguez 11, De Colo 10, Peters 9; Kidd (11 skokov) in Eric po 15, McCallum 14.

BUDUĆNOST - MACCABI TEL AVIV
68:78 (16:14, 25:20, 21:24, 6:20)
Jackson 13 (4/4 za tri), Omić 12 (5/10 za dve), 7 skokov in 2 podaji v 23 minutah; Wilbekin 28 (6/11 za tri), Roll 12, Black 10.

PANATHINAIKOS - GRAN CANARIA
102:87 (21:14, 29:22, 24:19, 28:32)
Langford in Lekavičius po 16, Papapetru 15; Eriksson in Evans po 15.

BARCELONA - BAYERN
83:73 (26:17, 18:19, 21:18, 18:19)
Tomić 18, Singleton 15, Pangos 12, Blažič 11 (2/2 za dve, 1/1 za tri, prosti meti 4/4), 5 skokov in 2 podaji v 24 minutah; Lo 16, Lučić 12, Barthel 11.

HIMKI MOSKVA - ANADOLU EFES
84:85 (21:18, 16:27, 18:22, 29:18)

ŽALGIRIS - FENERBAHČE
75:82 (25:18, 17:16, 15:19, 18:29)
Wolters 23, Davies in Milaknis 14; Sloukas 20, Datome 11, Vesely 10.

OLYMPIACOS - ARMANI OLIMPIA MILANO
75:99 (26:24, 15:20, 22:29, 12:26)
Milutinov 15 in 10 skokov, Printezis 13, Mantzaris in Vezenkov po 12; James 22, Nedović 20, Micov (5/8 za tri).

REAL MADRID - BASKONIA
97:79 (25:19, 27:25, 22:23, 23:12)
Llull 23 (4/7 za tri), Fernandez 14, Randolph 11 (1/1 za dve, 3/7 za tri) in 4 skoki ... Prepelič 0 v 6 minutah.