Sergio Rodriguez je bil prvi mož ruske ekipe. Zadel je kar šest trojk, na koncu pa je vknjižil 20 točk. Foto: EPA
Jaka Blažič je v dobrih šestih minutah vpisal le skok. Foto: EPA
Pred tekmo Barcelona - Maccabi se je Evroliga poklonila legendarnemu španskemu košarkarju Juanu Carlosu Navarru, ki je poleti končal bogato košarkarsko kariero. Na evroligaških tekmah je dosegel kar 4.152 točk, kar ga uvršča na sam vrh najboljših strelcev. Foto: EPA
Zanimiva je bila tudi tekma v Carigradu, kjer je Fenerbahče z 88:84 premagal Bayern. Foto: EPA
Omić navijače navdušil z dvojnim dvojčkom
CSKA ostaja neporažen v Evroligi

Moskovčani so domače navijače do konca držali na trnih, naproti jim je stala grška ekipa z Vasilisom Spanulisom na čelu. Grki so tekmo bolje začeli, vodili so s 4:10, a so jih Rusi ujeli (9:10). V drugi četrtini so Grki spet vodili z višjo razliko (21:30), a jih je Sergio Rodriguez z dvema zaporednima trojkama držal v igri (27:30).

Moskovčani z delnim izidom 8:0 do vodstva
Prav Rodriguez je bil zaslužen za preobrat v tretji četrtini – zadel je dve zaporedni trojki, za dve je zadel še Will Clyburn, ruska ekipa je tako prevzela vodstvo (43:39), ki ga ni izpustila do končnice tekme. Vztrajni Grki so lovili prednost, tri minute pred koncem pa jim je po trojki Spanulisa uspelo izenačiti (61:61). Prav Spanulis je slabi dve minuti pred koncem poskrbel za novo izenačenje (63:63). Clyburn je nato zadel tri zaporedne proste mete (66:63), 11 sekund pred koncem pa je Axel Toupane zgrešil trojko za izenačenje in Moskovčani so ob sami končnici vknjižili peto zmago.

Prvi strelec CSKA-ja Rodriguez je dosegel 20 točk (6/10 za 3), pri Grkih je bil najbolj razpoložen Spanulis s 16 točkami.

Odločitev padla v tretji četrtini
V zadnji tekmi dneva je Barcelona s 74:58 odpravila Maccabi. Odločilno prednost je ekipa Svetislava Pešića naredila v tretji četrtini, ko so po košu Anteja Tomića prvič povedli z dvomestno prednostjo (46:35), prednost so le višali, največ so vodili za 19 točk (59:40). Slovenski reprezentant Jaka Blažič v dobrih šestih minutah ni dosegel točke.

Prepelič ni dobil priložnosti
Tako kot CSKA je tudi Real ohranil popoln izkupiček. V Kaunasu je bil z 79:90 boljši od Žalgirisa. Evropski prvaki so zadnjo četrtino dobili z 11:28. Prvi strelec je bil s 16 točkami Anthony Randolph. Klemen Prepelić ni igral.

Budućnost ostaja brez zmage
Ob zmagi Himkija nad Gran Canario je Budućnost edina ekipa, ki v tej sezoni še ni zmagala. Dvojni dvojček slovenskega centra Alena Omića (16 točk, 10 skokov) je bil premalo za uspeh proti Panathinaikosu (67:72), za katerega je Nick Calathes prispeval 10 točk, 9 podaj in 4 skoke.

5. krog:
CSKA MOSKVA - OLYMPIACOS
69:65 (13:15, 18:20, 21:9, 17:21)
Rodriguez 20 (6/10 za 3), Clyburn 17, Higgins 11; Spanulis 16, Printezis 14, Williams-Goss 13.

BASKONIA - DARUŠAFAKA
82:56 (16:16, 22:14, 26:11, 18:15)
Shengelia 13, Hilliard 12, Poirier 10; Eric in Savas po 12.

FENERBAHČE - BAYERN
88:84 (28:26, 23:22, 14:17, 23:19)
Datome 19, Vesely 16, Kalinić 11; Booker 15, Lučić 13, Jović 12.

BARCELONA - MACCABI TEL AVIV
74:58 (18:12, 16:21, 25:7, 15:18)
Claver 14, Kuric 13, Tomić 12 ... Blažič brez točke (0/2 za tri) in skok v šestih minutah in 11 sekundah; Caloiaro 11, O'Bryant 10.