Elias Harris se je poleti leta 2013 pridružil LA Lakersom, pri katerih pa je igral le do 29. novembra 2013. Dva tedna zatem je odšel v Bamberg. V zadnji minuti tekme v Brose Areni je dokazal svoje odlike. Foto: www.alesfevzer.com
Alen Omić
Alen Omić je bil najboljši strelec tekme s 23 točkami, dodal je še devet skokov. Foto: www.alesfevzer.com
Brad Wanamaker

Nemci so vodili večji del drugega polčasa, a Sasu Salin je imel tri sekunde pred koncem tekme tri proste mete. Finec je dva zgrešil in odločal je podaljšek (82:82).
V dodatnih petih minutah so zeleno-beli vodili in bili že zelo blizu zmagi, a je Elias Harris (leta 2013 je igral za Los Angeles Lakerse) dve sekundi pred koncem sijajno prodrl pod koš in polagal za 91:90 ob prekršku Marka Marinovića. Prosti met je zgrešil, a Ljubljančani niso prišli do akcije, izjemni Harris je prestregel žogo.
Tekma proti Dijonu ne bo več odločala
Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Alen Omić s 23 točkami in Marinović, ki jih je dosegel 20. Union Olimpija bo nastope v Evropskem pokalu sklenila prihodnjo sredo v Stožicah proti Dijonu.

Bamberg popustil po sijajnem štartu
Gostitelji so znova začeli odlično, po košu Bradleyja Wanamakerja so že v 3. minuti povedli s 6:0. Dalibor Bagarić je povišal na 10:2 v 5. minuti. Ljubljančani so se nato prebudili, Marko Marinović je zadel dve trojki (12:9). Po dveh prostih metih Alena Omića je Olimpija prvič povedla (16:17). Prvo četrtino je dobil Bamberg z 20:17.
Odlična igra Olimpije v drugi četrtini
Sredi druge četrtine so Nemci še vodili s 26:22, nato pa so se razigrali zmaji. Najprej je izpod koša zadel Vasilje Vučetić, Sasu Salin je bil natančen izza črte. Razigrani Marinović (12 točk v prvem polčasu) je zadel trojko in dodal še prosti met ob prekršku Josha Duncana. Po polaganju Omića so zeleno-beli vodili že za devet točk (32:41). Janis Strelnieks je s tremi prostimi meti tik pred odmorom postavil izid polčasa (35:41).
Thompson zrežiral preobrat
Začetek drugega dela je znova pripadel Bambergu, ki je z delnim izidom 7:0 znova povedel. Ryan Thompson je zadel za tri točke, dvakrat je bil natančen Wanamaker. Na drugi strani sta bila izza črte natančna Marinović in Klemen Prepelič (47:49). Ob koncu tretje četrtine se je razigral Thompson in Bamberg je imel po 30 minutah štiri točke naskoka (57:53).
Salin zagrešil ključna prosta meta
Zadnjo četrtino so znova bolje začeli Nemci, Trevor Mbakwe je polagal, Karsten Tadda pa je zadel za tri točke in v 34. minuti je imel Bamberg že osem točk prednosti (66:58). Aleš Pipan je med minuto odmora zahteval igro pod koš. Omić in Dino Murić sta ga poslušala in s polaganji sta hitro ujela priključek (72:68). Marinović je zadel za tri točke, nato pa je bil izza črte natančen še Prepelič in minuto pred koncem je Bamberg vodil le še za točko (80:79). Mbakwe je z zabijanjem povišal prednost, vendar je Omić z dvema prostima metoma napovedal dramatično končnico. 12 sekund pred koncem je zgrešil Wanamaker in Olimpija je imela zadnji napad. Wanamaker je naredil prekršek nad Salinom, ki pa je zadel le drugi prosti met, prvega in tretjega pa je zgrešil in odločal je podaljšek.
Harris junak v zadnji minuti
Dve minuti pred koncem podaljška je Prepelič znova zadel za tri točke (87:90), nato pa Ljubljančani niso dosegli niti točke več, kar je kaznoval Harris. Najprej je 48 sekund pred koncem z zabijanjem znižal na 89:90. Po zgrešenem metu Murića je imel Bamberg zadnji napad. Kazalo je že, da Nemci nimajo prave ideje, a je Harris mojstrsko prišel do polaganja 2,4 sekunde pred koncem.
Pipan: Odigrali smo odlično tekmo, ki je nismo kronali z zmago
"Čestitke Bambergu za zmago. Čestitam tudi svojim igralcem, ki so odigrali odlično tekmo, ki pa je nismo kronali z zmago. Igralci so resnično pustili srce na igrišču. Zelo smo razočarani zaradi poraza, saj bi lahko zmagali, če bi v končnici zadevali proste mete. Po takšni tekmi je težko povedati kaj več, gledali smo odlično predstavo dveh izenačenih ekip, a tokrat je bila sreča na strani domačina," je pojasnil trener Pipan.