Dino Murić je bil razigran. Zadel je sedem od 12 metov iz igre, z 19 točkami je bil najboljši strelec pri zeleno-belih. Foto: www.alesfevzer.com
Svetislav Pešić
Košarkarji Bayerna so se s četrto zmago že prebili v osmino finala Evropskega pokala. Foto: www.alesfevzer.com
Vladimir Štimac
Srbski center Vladimir Štimac je zadel ključno trojko minuto pred koncem. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija ima še vedno možnosti za osvojitev drugega mesta v skupini K, ki vodi v nadaljnje tekmovanje, a mora prihodnjo sredo zmagati v Bambergu.

Na gostovanje ni potoval Marko Marinović, ki ima bolečine v kolku, manjkal je tudi Vasilije Vučetić (udarec v stegensko mišico).

Bavarci ves čas z majhno prednostjo
Ljubljančani so pred 5.200 gledalci v Audi Domu začeli dobro, Klemen Prepelič in Dino Murić sta bila natančna izza črte (4:6). Bavarci so takoj našli pravi odgovor. Bryce Taylor je zadel trojko, Nihad Đedović pa je polagal za 11:6. Bayern je imel nato ves čas minimalno prednost in prvo četrtino dobil s 26:20.

Na začetku druge četrtine je zmajem kazalo zelo slabo, Bayern je z delnim izidom 7:0 povišal na 33:20. Heiko Schaffartzik je zadel trojko, po polaganju Đedovića pa je Aleš Pipan vzel minuto odmora. Ljubljančani so nato s trojkami držali priključek, natančni so bili Hristo Nikolov, Luka Rupnik in Sasu Salin (46:37). Olimpija je imela pri izidu 49:43 zadnji napad v prvem delu, a je Paolo Marinelli izgubil žogo, Taylor je krenil v protinapad, Marinelli pa ga je nepravilno zaustavil in prejel nešportno osebno napako. Taylor je postavil izid polčasa 51:43.
Kanacević držal priključek
Bayern se je znova malce odlepil v 26. minuti, ko je Bryant polagal za 60:49. Ob koncu tretje četrtine se je razigral Halil Kanacević in po 30 minutah je prednost gostiteljev znašala osem točk (66:58).
Salin z dvema trojkama izenačil
Olimpija je sijajno odprla zadnji del igre. Salin je zadel trojko, Kanacević je bil natančen izpod obroča, tudi minuta odmora Pešiča ni preveč pomagala, saj je takoj zatem Salin še enkrat zadel za tri točke in v 33. minuti je bil izid izenačen (66:66). V 34. minuti so zmaji samega pustili Taylorja, ki je zadel izza črte za 71:66. Marinelli je z dvema hitrima akcijama znižal na 73:72, a je takoj odgovoril Schaffartzik s trojko.
Ključna trojka centra Štimca
Dve minuti pred koncem je razigrani Kanacević s trojko napovedal dramatično končnico (82:81). Vladimir Štimac, ki ni znan po natančnem metu od daleč, je v ključnem trenutku zadel izza črte z desne strani minuto in tri sekunde pred zadnjim piskom sirene (86:81). V zadnji minuti sta zmago potrdila Schaffartzik in Anton Gavel z dvema prostima metoma.
Pipan zadovoljen z drugim polčasom
"Čestitke trenerju Pešiću in Bayernu za zmago. Odigrali dobro in hkrati težko tekmo. Zadovoljen sem lahko predvsem z borbo, ki smo jo prikazali v drugem polčasu. V prvem delu tekme nismo prikazali dobre obrambe in naredili smo preveč napak v napadu. Zgrešili smo tudi preveč odprtih metov. V drugem polčasu smo odigrali veliko boljše, zelo smo si želeli zmage, a na koncu smo bili prekratki," je pojasnil Pipan.