Jimmy Baxter je bil
Jimmy Baxter je bil "vroč": z dvema trojkama je Krko takoj popeljal v vodstvo 0:6, do polčasa pa je Le Mansu nasul 17 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zoran Dragić
Zoran Dragić je z 9 točkami in 7 skoki prispeval pomemben delež k zmagi, ki je po seriji porazov in načeti samozavesti prišla kot naročena. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ključen je bil delni izid 0:11 na začetku drugega polčasa. Novomeški košarkarji so vso tekmo vodili, razpoložena pa sta bila zlasti Allan Ray in Jimmy Baxter. Ray je dosegel 23 točk, od tega šest trojk iz osmih poskusov, medtem ko je Baxter vseh svojih 17 točk dosegel v prvem polčasu.

16 izgubljenih žog ni bilo usodnih, Krka je znala to nadoknaditi s 16 podajami, dobro obrambo in dobljenim skokom (43:31), pomembno vlogo pa je imel tudi uspešen met za tri točke (11/23).

Baxter dosegel prvih 8 točk za Krko
Potem ko Krka na uvodni tekmi Evropske lige, prejšnji teden proti Lietuvas Rytasu, ni zadela niti ene trojke, je tokrat s tem orožjem zagrozila že na začetku, saj je Jimmy Baxter zadel dve za vodstvo 0:6, nato pa zadel še po polaganju. Po prvi četrtini je prednost dosegla deset točk.
Le Mans se je dvakrat približal na dve točki
Baxterju (met za tri do polčasa 3/4) je pomagal tudi Ray, tako da sta oba Američana v prvih 20 minutah dosegla 27 od Krkinih 42 točk. V pomembnem trenutku, ko se je francoska ekipa približala na dve točki, sta vsak z novo trojko poskrbela za olajšanje v Krkinem moštvu, ki je močno prevladovalo v skoku.

Na začetku drugega polčasa delni izid 0:11

Na drugi strani se ameriški igralci pri Le Mansu niso razigrali. Prvi strelec Taylor Rochestie je dosegel skupno le 8 točk. Slika na parketu se v drugem polčasu ni spremenila. Krka je drugi del igre odprla z nizom 11 točk brez odgovora. Allan Ray je samo v tretji četrtini dosegel sedem točk, Krka pa je prednost v 27. minuti povišala na 35:53. Tokrat ni bilo nespametne končnice, vodstvo pa je dobro minuto pred koncem znašalo že 23 točk.