Luka Rupnik

Trener Aleš Pipan v Debrecenu ni mogel računati na Mirzo Begića, ki ni odpotoval na Madžarsko, saj ima težave s kolenom. Odlično ga je nadomestil Alen Omić, ki je bil z 18 točkami najboljši strelec srečanja.
Salin blestel v prvem polčasu
Hristo Nikolov, Marko Marinović
in Sasu Salin so zadeli za tri točke na začetku tekme in Olimpija je povedla z 9:7. Gostitelji so odgovorili z delnim izidom 8:0, David Vojvoda je zadel izza črte (17:11). Tik pred iztekom uvodne četrtine je Peter Lorant zadel trojko iz težkega položaja (28:25).
Razigran je bil Salin, ki je nanizal pet točk zapored, in že sredi druge četrtine je Finec dosegel 14 točk (32:35). Tik pred odmorom so Madžari nanizali pet točk zapored in si priigrali šest točk prednosti (48:42). V prvem polčasu so Madžari zlahka polnili koš Olimpije z igro "run&gun".

Madžari v 31. minuti povedli že za 14 točk
V 28. minuti je Szolnoki povedel že za deset točk. Akos Keller je silovito zabil po protinapadu (66:56). Na začetku zadnje četrtine je Lorant povišal na 72:58 in zdelo se je, da so Ljubljančani brez možnosti za preobrat.
Hrovat in Rupnik zadela ključne trojke
Halil Kanacević
je zabil in dodal še prosti met, Gregor Hrovat pa je zadel trojko (74:67). Olimpija se je razigrala, izza črte sta bila natančna še Luka Rupnik in znova Hrovat, štiri minute pred koncem je prednost Madžarov skopnela na tri točke (76:73).
Keller je dve minuti pred koncem s polaganjem povišal na 80:77, nato pa gostitelji niso dosegli niti točke več. Na drugi strani je zadel Salin, nato pa je ključno trojko prispeval Rupnik (80:82). Lazericu Jonesu in Vojvodi ni uspelo zadeti za tri točke, zmago pa sta potrdila Omić s polaganjem in Hrovat z dvema prostima metoma.
Pipan: Zadnja četrtina zagotovo najboljša v letošnji sezoni
"Pomembna zmaga. Čestitke mojim fantom, saj so verjeli vanjo do samega konca. Nismo popuščali tudi, ko smo zaostajali za skoraj dvajset točk. Zadnja četrtina je bila zagotovo najboljša v letošnji sezoni. V prvem polčasu nismo dobro odreagirali, nismo se držali dogovorov in puščali smo domačinom, da dosegajo lahke koše. Razpoloženi Sasu Salin nas je držal v stiku z domačini. Našo košarko smo začeli igrati šele, ko smo že bili 14 točk v zaostanku, ko je obramba postala konkretna, agresivna, z veliko pomoči, dobrim skokom in posledično smo v napadu samozavestno zadevali trojke. V tem obdobju domačini niso imeli odgovora in zasluženo smo dosegli novo zmago," je bil zadovoljen trener Pipan.

V torek Zenit v Stožicah
Olimpija bo v naslednjem krogu v torek gostila Zenit, Rusi so se danes veselili prve zmage v skupini D, Rigo so ugnali s 84:70.