Mitja Nikolić in Trent Lockett

Italijanom v prvem polčasu ni stekel met in Olimpija je imela ob odmoru deset točk prednosti. V drugem delu se je Trento razletel po parketu, blestel je Trent Lockett (19 točk). Zmaji so bili popolnoma nemočni, drugi polčas so izgubili kar za 23 točk (56:33).
Najboljša strelca pri zeleno-belih sta bila Ronalds Zakis z 20 točkami in Sava Lešić, ki jih je dosegel 16. Manjkala sta poškodovana Saša Zagorac in Blaž Mahkovic.
Zakis odličen v prvem polčasu
Ljubljančani so pobudo prevzeli ob koncu uvodne četrtine z delnim izidom 9:1, nabrali so si osem točk naskoka (13:21).
Pod obročem je bil neustavljiv Zakis, ki je na začetku druge četrtine nanizal šest točk zapored (16:27). Gostitelji so bili razglašeni, met z razdalje nikakor ni stekel in ob odmoru je imela Olimpija kar deset točk prednosti (34:44).
Italijani pospešili ritem
Trener gostiteljev Mauricio Buscaglia je pred začetkom drugega dela našel prave besede. Italijani so začeli igrati precej hitreje, vrstili so se prodori pod obroč. Olimpija je v 24. minuti po košu Lešića še imela enajst točk naskoka (40:51), nato pa je popustila. Lockett, ki je v prvem polčasu dosegel le tri točke, je bil neustavljiv. Samo v tretji četrtini je nanizal deset točk, Jamarr Sanders je v 29. minuti poskrbel za vodstvo Trenta (59:58).
Zmaji popolnoma nemočni v zadnji četrtini
Trento je dobil silovit zalet, prebudili so se tudi gledalci v dvorani Palatrento. Filippo Baldi Rossi je zadel trojko na začetku zadnje četrtine, po izgubljeni žogi Blaža Mesička je v protinapad zdrvel Dominique Sutton in s silovitim zabijanjem z eno roko dvignil navijače na noge. Takoj zatem je izza črte zadel še Sanders za 71:61. Olimpija ni imela razigranega igralca v napadu, met se je popolnoma ustavil, obramba pa je popolnoma popustila. Lockett je polnil koš zeleno-belih in štiri minute pred koncem je bila tekma odločena (80:66).
Potočnik: V drugem polčasu nismo bili ista ekipa
"Odigrali smo dober prvi polčas, z dobro obrambo in skokom, saj smo dobro zapirali pod košem njihov skok v napadu. V drugem polčasu nismo bili ista ekipa na igrišču. Trentu smo dovolili, da razvije svojo igro, proti kateri nismo imeli možnosti za zmago. Hitro moramo pozabiti današnjo tekmo, saj nas v soboto čaka že zelo pomembna tekma Lige ABA v Stožicah. V prihodnje se moramo osredotočiti na današnjo igro iz prvega polčasa, saj smo pokazali, da znamo igrati. Košarka zahteva, da igraš štirideset minut skoncentrirano, in to mora biti naš cilj v prihodnje," je pojasnil trener Gašper Potočnik.
Ljubljančani bodo v 7. krogu Evropskega pokala v torek gostili Nanterre, že v soboto pa jih v Ligi ABA doma čaka preizkušnja proti Mega Leksu.