Keith Langford
Keith Langford je zgrešil le tri mete za dve točki, sijajno je vodil igro gostov. Foto: www.alesfevzer.com
Dawan Robinson
Unics v končnici strl zmaje v Stožicah

Gostitelji so bili precej oslabljeni, Sava Lešić je tekmo zaradi poškodbe spremljal s klopi. Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Zach Wright z 18 točkami in Saša Zagorac, ki jih je dosegel 16.
Zmaji celoten prvi polčas lovili Ruse
Gostje so imeli na začetku tekme ves čas majhno prednost, blestel je izkušeni Keith Langford, ki je hitro nanizal šest točk. Na začetku druge četrtine je Unics z delnim izidom 0:6 povedel že za 10 točk (21:31) in Gašper Potočnik je moral vzeti minuto odmora. Pred odmorom se je prebudil Wright (10 točk do odmora), ki je ujel priključek. Rusi so imeli še pet točk naskoka ob polčasu (36:41).
V 23. minuti je Miha Lapornik s trojko znižal na 42:45, nato pa je bil izza črte natančen še Saša Zagorac (46:47). Po 30 minutah so imeli Rusi še vedno pet točk prednosti (56:61).
Vodstvo Olimpije ni trajalo dolgo
Olimpija je odlično začela zadnjo četrtino in prvič na tekmi povedla v 34. minuti po košu Blaža Mahkovica za 65:63. Toda veselje maloštevilnih gledalcev ni trajalo dolgo.
Colom neustavljiv v zadnji četrtini
V naslednjih treh minutah zeleno-beli niso dosegli koša, Rusi pa so nanizali kar deset točk. Prav vse je dosegel Quino Colom (16 od 23 točk v zadnji četrtini), ki je tehtnico prevesil močno na stran Unicsa štiri minute pred koncem (65:73).
V končnici so Ljubljančani zaigrali na vse ali nič. Blaž Mesiček je zadel dve trojki zapored in pol minute pred koncem znižal na 79:83, zmago gostov pa sta potrdila Langford in Colom s prostimi meti.

Potočnik: Pohvaliti moram fante ne glede na poraz
"Mislim, da smo odigrali dobro tekmo proti odličnemu nasprotniku. Pohvaliti moram fante ne glede na poraz. Ne moremo biti zadovoljni s porazom, žal ponovno proti odlični ekipi. Prikazali smo solidno igro in mislim, da so fantje dali vse od sebe. Nasprotnik je pokazal, zakaj stane toliko, kot stane, kakovost se plača. Njihovi igralci so pokazali to na parketu, saj so zadeli v odločilnih trenutkih tekme. Večji del tekme smo imeli težave z njihovo "pick n' roll" igro, predvsem Colom nam je delal velike težave, saj odlično napada iz teh položajev. Zavestno smo branili tako, kot smo, nekatere stvari smo jim vzeli zaradi tega, hkrati pa imeli pri teh stvareh težave. Na naslednjih tekmah moramo prikazati podobno igro," je pojasnil trener Potočnik.

Trener Unicsa Jevgenij Pašutin je dodal: "Pričakovali smo težko tekmo. Ni bilo lahko, borili smo se do konca. Mislim, da so dovolili nekoliko preveč čvrsto tekmo za obe ekipi, ampak sem vesel za moje fante, da so se borili do konca in dobili tekmo."
Sledita dve izjemno zahtevni gostovanji
Ljubljančani imajo v prihodnjih sedmih dneh še dve zelo zahtevni preizkušnji. V soboto bodo gostovali pri vodilni ekipi Lige ABA Budućnosti, v tretjem krogu Evropskega pokala pa v Nižnjem Novgorodu.