Turški prvak je takoj na začetku tekme prišel do najvišje prednosti na tekmi (2:12). Nobeni izmed ekip si v nadaljevanju ni uspelo priigrati večje prednosti. Izenačena igra pa se je končala z dramatično končnico, v kateri so zmago potrdili varovanci Željka Obradovića. Foto: EPA
Luka Dončić je dosegel 14 točk, od tega 12 v prvem polčasu. Foto: EPA
V grškem derbiju je Olympiacos po podaljšku ugnal Panathinaikos (85:87). Foto: EPA

Šlo je za ponovitev lanskega polfinala, uvrstitve v finale in končne zmage v lanski sezoni se je na koncu veselila turška ekipa. Današnja tekma je bila tako kot decembrska (77:79 za Real) zanimiva do konca.

Dončić je bil razpoložen v prvem polčasu, ko je dosegel 12 od svojih 14 točk (4/5 za dve, 1/4 za tri), v 28 minutah je prispeval še en skok in štiri podaje Drugi slovenski reprezentant Anthony Randolph je v 20 minutah vknjižil devet točk (3/5 za dve, 1/3 za tri), štiri skoke in dve podaji.

2:12 za Fenerbahče
Fenerbahče je silovito odprl tekmo, povedel je z 2:12, Real pa se je počasi začel približevati. Po prvem košu Dončića iz igre je zaostajal za sedem točk (9:16). Dončić je s podajo lepo zaposlil Rudyja Fernandeza, ki je zadel trojko za popolno priključitev (17:18). Fernandez je po dveh zadetih prostih metih izenačil ob koncu prve četrtine (20:20).

Vrnitev Reala na krilih Dončića
Dončić je z odlično igro nadaljeval v drugi četrtini, po tem, ko je prelisičil svojega obrambnega igralca, Nikolo Kalinića, je akcijo uspešno zaključil (35:34), nato pa je še podal Randolphu, ki je stekel v protinapad (37:34). Real je imel ob odhodu na odmor pet točk prednosti (45:40).

Dončić je v prvem polčasu dosegel 12 točk, dodal je še štiri asistence.

V tretji četrtini so bili Turki boljši, v zadnji del igre so tako vstopili s prednostjo treh točk (65:68). Turki so hitro podvojili prednost (67:73), za toliko so vodili večkrat. Realu se je uspelo približati po drugi trojki Jayceeja Carrolla (76:79).
Dončić zgrešil met za izenačenje
Pri izidu 79:81 je Carroll zgrešil trojko za izenačenje, na drugi strani je bil natančen za tri točke Kostas Slukas in Turki so spet vodili za šest (78:84). Real je zadnjo minuto bolje odigral, 11 sekund pred koncem je po podaji Randolpha trojko zadel Fernandez in Real je zaostajal le še za točko (83:84). Slukas je zadel oba prosta meta (83:86). Real je imel dovolj časa za izenačenje, s katerim bi izsilili podaljšek, a je žogo s sredine igrišča neuspešno vrgel Dončić.

EVROLIGA
24. KROG

REAL MADRID - FENERBAHČE
83:86 (20:20, 25:20, 20:28, 18:18)
Carroll 15, Dončić 14 (4/5 za dve, 1/4 za tri), en skok in 4 podaje v 28 min ... Randolph 9 (3/5 za dve, 1/3 za tri), 4 skoki in dve podaji v 20 min; Slukas 20, Datome 17, Nunnally 16.

PANATHINAIKOS - OLYMPIACOS
85:87 (18:16, 16:27, 16:19, 21:9)
* - po podaljšku
Kalates 23, Gist 21; Roberts 18, Printezis in Spanulis po 15.

CRVENA ZVEZDA - UNICAJA MALAGA
80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24)
Rochestie 21, Bjelica 13, Feldeine 11 ... Omić skok v 3 minutah; Waczynski 13, Milosavljević in Brooks po 12.