Trener Baskonie Pedro Martinez se je jezil tudi na sodnike. Foto: EPA

18-letni Dončić je v slabih 21 minutah na igrišču zbral 12 točk in dodal še štiri skoke ter imel po tri podaje in ukradene žoge. Madridčani imajo 12 zmag in so na tretjem mestu.

Baskonia, ki se bori za preboj med osmerico, je odlično začela zadnjo četrtino. Po koših Jasona Grangerja in Vincenta Poirierja je šest minut pred koncem srečanja povedla z 68:61. Rodrigue Beaubois je povišal na 72:64, v zadnjih petih minutah pa so Baski dosegli le še točko.

Dončić je zadel tri izmed štirih prostih metov v napeti končnici, minuto in 25 sekund pred koncem pa je izenačil na 73:73. V zadnjem napadu gostov Beaubois in Thornike Shengelia nista bila natančna, nato pa je Dončić na desni strani našel Fernandeza. 32-letnik je bil natančen. Baskonia ni imela več minute odmora, zato je poskušal Granger s polovice igrišča, a je bil daleč od uspeha.

CSKA razbil Anadolu Efes
Zoran Dragić je z Anadolu Efesom visoko izgubil v Moskvi. CSKA je bil boljši kar s 110:79. Dragić je igral dobrih 16 minut in dosegel 11 točk za turško ekipo.

Že v torek sta igrala Aleksej Nikolić in Beno Udrih, njuna kluba Bamberg in Žalgiris sta se pomerila med seboj. Nikolićevo moštvo je slavilo s 93:86, prispevka slovenskih igralcev pa sta bila skromna, dve točki je dosegel Udrih, Nikolić je ostal brez koša.

18. krog:
CSKA MOSKVA
- ANADOLU EFES
110:79 (35:21, 23:25, 23:15, 29:18)
Higgins 21, Rodriguez 16; Motum 19, Dragić 11 (3/5 za dve, 1/3 za tri).

FENERBAHČE - PANATHINAIKOS
67:62 (18:20, 17:10, 12:20, 20:12)
Thompson 14, Vesely 12; Singleton 14.

REAL MADRID - BASKONIA
75:73 (18:17, 16:17, 25:27, 16:12)
Causeur in Thompkins po 13, Dončić 12 (2/6 za dve, 1/3 za tri), 4 skoki in 3 podaje v 21 minutah, Fernandez 12, Tavares 11; Beaubois 18, Voigtman in Janning po 10.

OLIMPIA MILANO - UNICAJA MALAGA
101:87 (31:22, 19:22, 29:27, 22:16)
Goudelock 18, Kuzminskas 17; Nedović 22, Brooks 19.

CRVENA ZVEZDA - HIMKI
70:79 (21:14, 16:17, 17:21, 16:27)
Rochestie 27, Dangubić 20; Šved 29, Anderson 14, Thomas 11.

BROSE BAMBERG - ŽALGIRIS
93:86 (21:23, 16:21, 27:17, 29:25)
Rubit 22, Hackett 16, Musli 14 ... Nikolić 0 točk, ena podaja v 3 min; White 23, Milaknis 18 ... Udrih 2 (1/2 za dve), en skok in ena podaja v 10 minutah.