Sašo Ožbolt je s tremi trojkami na začetku 2. polčasa popeljal Olimpijo do dvoštevilčne prednosti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zoran Dragić
Zoran Dragić (desno) je bil s 13 točkami najučinkovitejši pri Krki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Damir Markota
Damir Markota je dosegel prvih 6 točk na tekmi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Joe Dumars
Med številnimi znanimi obrazi v Stožicah je bil tudi legendarni nekdanji igralec Detroit Pistonsov, zdaj pa oglednik Joe Dumars. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jure Zdovc
Pri trenerju zmajev Juretu Zdovcu tudi tokrat ni šlo brez "glajenja" obrvi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vlado Ilievski
Vlado Ilievski je takole prodiral mimo Bojana Krivca. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Za krono Olimpija in Partizan

Zeleno-beli so pred 9.000 gledalci ob odmoru vodili s 30:28, nato pa na začetku drugega polčasa na krilih Saša Ožbolta, ki je hitro zadel tri trojke, prišli do visoke prednosti (45:32). Krka se je v nadaljevanju približala na -4 (47:43), na kar je Olimpija odgovorila z delnim izidom 5:0. Goran Jagodnik je v zadnji sekundi tretje četrtine zadel trojko za 52:43.

Nalet Novomeščanov na začetku zadnje četrtine (47:52) sta hitro zatrla Kenny Gregory in Ožbolt, ki je bil z 19 točkami - vseh 5 trojk je dosegel v drugem polčasu - prvi strelec tekme. Union Olimpija bo tako po letu 2002, ko je tudi osvojila ligo, še drugič igrala v finalu, medtem ko bo Partizan, prvak zadnjih štirih sezon, naskakoval peto lovoriko.

Film tekme Union Olimpija - Krka

1. četrtina (14:11):
Prvi koš na tekmi po slabih dveh minutah doseže Markota - trojko. Isti igralec malo kasneje poviša na 6:0. Po 8:0 Balažić kot prvi zadene za Krko. Novomeščani so precej nervozni in delajo tehnične napake, kar Olimpija izkoristi za vodstvo 12:4. Krka se s košema Djordjevića in Ikonića približa na 12:8. Šermadini zabija za 14:8, a krkaši odgovorijo na najboljši možni način, saj dve sekundi pred koncem Dragić doseže koš in izsili še prosti met za 14:11.

2. četrtina (16:17):
Boj se v 2. četrtini razvname. Dragić s še eno odlično akcijo pod koš v 13. minuti izenači na 16:16. Malo kasneje pa Edo Murič Krko povede v prvo vodstvo na tekmi - 16:18, kar Zdovca prisili k minuti odmora. Mlajši od bratov Murič zadene še trojko za 21:19, Pavić pa koš za 23:21. Ob koncu četrtine prvo trojko zadene Ilievski (27:24). Po košu Ožbolta Balažić ob zvoku sirene postavi izid polčasa (30:28). Markota z 8 in Dragić ter Djordjević s po 6 točkami so najučinkovitejši igralci prvega polčasa.

3. četrtina (22:15):
Olimpija sijajno odpre drugi polčas - s trema trojkama Ožbolta in eno Ilievskega (koš in prosti met), tako da semafor v 23. minuti kaže 42:32, kar Džikića prisili k minuti odmora. Po njej Šermadini poviša na 45:32. A Krka se ne predaja. Z delnim izidom 8:0 (Dragić, Booker) prepolovi zaostanek, nato pa Drobnjak v 29. minuti približa Dolenjce le na -4 (47:43). Končnica tega dela pripade Olimpiji, saj Jagodnik prav v zadnji sekundi zadene trojko - 52:43.

4. četrtina (15:14):
Drobnjak in Dragić na začetku zadnjega dela približata Krko na 47:52, na kar Olimpija odgovori z delnim izidom 6:0, potem ko Ožbolt v 34. minuti zadene četrto trojko za 58:47. Olimpija je v zadnjih 5 minut vstopila s prednostjo +9 (60:51). V končnici Krkinega juriša ni bilo, saj je Olimpija odlično odigrala v obrambi. Vse upe Novomeščanov s trojko slabi dve minuti pred koncem pokoplje Ožbolt (65:54) ...

Jerrells odločil s prostima metoma
V prvem polfinalu se je Partizan težje od pričakovanj uvrstil v finale, potem ko je z 62:58 premagal Budućnost. Izenačeno tekmo je odločil Curtis Jerrells, ki je 8 sekund pred koncem zadel prosta meta. Sledil je napad Budućnosti, a je Gintaras Kadziulis izgubil žogo, kar je izkoristil James Gist, ki je z zabijanjem postavil končni izid. Budućnost je ob koncu 3. četrtine vodila že za 9 točk (36:45), a se je nato Partizan le izvlekel ...

IZJAVE PO TEKMI

Sašo Ožbolt: "V prvem polčasu smo se oboji zelo mučili, na začetku 2. polčasa pa se mi je odprlo. Je bil že čas. Dobro smo jih zapirali pod obročem."

Jure Zdovc: "Krka nas je znova namučila. V 1. polčasu smo bili premalo osredotočeni, Krka pa precej boljša v skoku. V drugem delu je Ožbolt naredil razliko. Ne samo v napadu, tudi v obrambi je odlično pokril Ikonića. To je bila psihološko zelo težka tekma, saj smo vedeli, da si z zmago zagotovimo Evroligo tudi v naslednji sezoni. Porazi v Ligi Telemach v zadnjem obdobju so nas načeli. Zmago bo potrebno hitro pozabiti in se pripraviti na Partizan. Oni nam ne ležijo, saj imajo zelo visoke igralce, zato nas čaka težka tekma."

Aleksandar Džikić: "Šlo je za izenačeno tekmo. Ožbolt je zadeval res težke mete na postavljeno obrambo. Pokopala nas je slaba realizacija pod košem. Nikakor nam ni uspelo priti do koša in dodatnega prostega meta. Premalo smo bili čvrsti. Na tej tekmi smo dokazali, da smo se zasluženo uvrstili na zaključni turnir."