• Košarkarji Krke ubranili superpokalni naslov
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.5 od 51 glasov Ocenite to novico!
Krka
"Gasilska" fotografija starih in novih zmagovalcev superpokala. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jaka Blažič
Jaka Blažič je odigral sijajno srečanje, a mu poraza svojega moštva ni uspelo preprečiti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Božidar Maljković
Med gledalci v Grosupljem je bil tudi selektor Slovenije Božidar Maljković. Foto: Simon Maljevac

Grosuplje - MMC RTV SLO

Košarkarji Krke so tretjič zapored osvojili superpokal, prvo lovoriko sezone, potem ko so v Grosupljem s 84:81 premagali Union Olimpijo.

Ljubljančani so na začetku zadnje četrtine vodili s 63:55, a je nato državnim prvakom uspel delni izid 15:2 (70:65), za katerega je bil najzaslužnejši pred tem nerazpoloženi Domen Lorbek, ki je v nekaj minutah zadel tri trojke zapored.

Olimpija je še izenačila na 70:70, čemur pa je sledil Krkin niz 6:0, s katerim je vstopila v zadnjo minuto tekme. V njej so se zeleno-beli nekajkrat približali na točko zaostanka, a so krkaši ohranili mirne živce pri izvajanju prostih metov. Vse dvome o zmagovalcu sta s točkama razblinila Lorbek in Uroš Lučić.

Film tekme Krka - Union Olimpija

1. četrtina (21:19): Bubnićeva trojka za -2
Začetni postavi: Vladović, Murić, Pavić, Lučić, Klobučar (Krka) in Blažič, Prepelič, Waters, Baynes ter Page (Union Olimpija). Uvodne štiri točke za svoje moštvo dosežeta Klobučar in Blažič (4:4). Zadnji tudi zadene za prvo vodstvo zmajev (8:6). Tekma je dinamična in izenačena, motiviranost igralcev na obeh straneh je visoka. Ob koncu četrtine se Krka odlepi na +5 (21:16), a Bubnić prav v zadnji sekundi zadene trojko za -2.

2. četrtina (19:23): Olimpija izniči +10 Krke
Krka po košu Rojca povede s 25:19, malo pozneje pa še z 29:22. Vladović je uspešen izza črte za +10 (34:24) v 17. minuti, a mu z enako mero odgovorita Prepelič in Page (34:30), tako da trener Sekulić vzame minuto odmora. Ta ne pomaga, saj Prepelič z drugo zaporedno trojko zmaje po dolgem času povede v vodstvo (35:24). Blažič doda še prosta meta za 37:34. Zmajem uspe delni izid 13:0. Po prodoru Blažiča (42:38) Sekulić vzame še eno minuto odmora. Izid polčasa (40:42) s košem v zadnji sekundi postavi Edo Murić.

3. četrtina (15:17): Olimpija povede s +10
V prvih treh minutah drugega polčasa edini koš doseže Lorbek (42:42). Olimpija se s točkami Blažiča in Rannikka odlepi (44:50), kar je njena največja prednost do takrat. Malo pozneje najboljši igralec tekme Blažič zadene trojko za 53:45, Rannikko pa poviša celo na +10 (55:45) Semafor kaže 28. minuto srečanja. Krka v končnici tretjega dela strne vrste in se na krilih E. Murića, Lalića in Lučića približa le na -4 (55:59), kar je obetalo napeto zadnjo četrtino.

4. četrtina (29:22): "Incident" med Baynesom in Lalićem koristi Krki
Četrtino s košem odpre Prepelič (55:61), sledi mu Blažič za 63:55. Pri 57:63 se zgodi kratek stik med Lalićem in Baynesom, tako da sta oba izključena. "Incident" očitno bolj koristi Krki, ki izkoristi zaporedne tehnične napake zmajev in se po košu Pavića ter Lorbka v 33. minuti približa le na točko zaostanka (62:63). Dve minuti pozneje Lorbek z novo trojko izenači (65:65), Pavić pa s košem Dolenjce popelje do vodstva (67:65). Že v naslednjem napadu pa Lorbek zadene tretjo zaporedno trojko (70:65). Krki uspe delni izid 15:2! A Olimpija se ne preda. Trojka Pagea in prosta meta Bubnića pomenita izenačenje natanko dve minuti pred koncem (70:70). Predzadnja minuta pripade spet Krki, ki s točkami Lorbka, Pavića in Murića uide na 76:70. Olimpija v zadnji minuti poskuša z meti za tri točke. Sprva kaže slabo, saj Krka 20 sekund pred koncem vodil z 79:72. Bubnić nato zadene trojko, Blažič pa ukrade žogo za 79:77. Na semaforju je ostalo le 11 sekund. Murić po osebni napaki Blažiča zadene en prosti met (80:77). Na drugi strani Prepelič oba (80:79). Lorbek je enako uspešen pri Krki (82:79). Prepelič zniža na 82:81, nato pa Olimpijino usodo s polaganjem zapečati Lučić.

Aleksander Sekulić, trener Krke: "Veseli nas, da smo bili uspešnejši od Uniona Olimpije in da smo osvojili ta naslov. Z uvodom v sezono smo tako lahko zadovoljni, a bo veselje kratko, saj nas že kmalu čakajo izjemno pomembne tekme v Ligi ABA."

Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije: "V prvem polčasu smo odigrali preslabo, premalo čvrsto v obrambi, kar dokazuje preveliko število košev v prvih dvajsetih minutah. S tretjo četrtino sem zadovoljen, povedli smo z desetimi točkami razlike, Baynes je dobro kontroliral pod košem, a bil nato izključen, Krka pa nas je nato napadla po globini, čemur nismo mogli konkurirati. Ko se je tekma lomila, smo izgubili dve žogi, na koncu sicer skušali s 'pressingom', tvegali, se vrnili v igro, a ni uspelo. Krka je zadela proste mete in zmagala, za kar ji čestitam."