Stephen Curry je iz igre metal 13/25, od tega 5/12 izza črte. Imel je še devet podaj in 7 skokov, a tudi osem izgubljenih žog. Foto: Reuters
Danilo Gallinari
Danilo Gallinari je bil najbolj zaslužen za prestižno zmago Nuggetsov. Foto: Reuters

.

Golden State je pred zadnjo četrtino zaostajal za deset. Vajeti je v svoje roke prevzel Stephen Curry, ki je bil praktično nezaustavljiv in je v tem delu dosegel 20 od 38 točk. Še eno junaško predstavo je pokvarila izgubljena žoga v zadnjih sekundah tekme, ko je MVP lanske sezone popustil pod obrambnim pritiskom Danila Gallinarija. Curry je skupno izgubil osem žog.

Gallinari ni bil le mož odločitve v obrambi. Z 28 točkami je bil tudi najučinkovitejši igralec Nuggetsov, ki imajo izkupiček 15:24. "Gallo je v tej sezoni dokazal, da lahko pokriva večino igralcev v ligi. To kar je naredil, je zmagovalna poteza. To dela razliko med ekipami. S takimi potezami smo lahko preprečili njihovo silovito vrnitev," je bil zadovoljen trener Michael Malone.

Will Barton je dodal 21 točk za Denver, ki je prekinil niz štirih porazov. Pri Golden Statu, ki je igral brez poškodovanega Draymonda Greena, je 18 točk dosegel Harrison Barnec, eno manj Klay Thompson.

Poraz Miamija brez Dragića
Miami brez poškodovanega Gorana Dragića je na turneji po zahodu doživel tretji zaporedni poraz. Tokrat so Vročico s 104:90 ohladili LA Clippersi, ki so slavili desetič zapored, pa čeprav so igrali brez Blaka Griffina in DeAndrea Jordana. Uspešno ga je zamenjal Cole Aldrich, ki je bil z 19 točkami tudi prvi strelec tekme. Miami je dve minuti pred koncem tretje četrtine zaostajal za šest, a so nato Clippersi sredi zadnjega dela pobegnili na 94:75. Namesto Dragića je v prvi peterki začel Beno Udrih, ki je dosegel osem točk in 3 podaje v 28 minutah.

Sredine tekme:
LA CLIPPERS
- MIAMI 104:90
Aldrich 19, Paul (12 podaj), Pierce in Jordan po 15; Green 19, Wade 16, Bosh 11 in 12 skokov, Udrih 8 (3/7) in 3 podaje v 28 minutah. Dragić ni igral.

BROOKLYN - NEW YORK 110:104
Lopez 20, Young 19 in 11 skokov; Williams 31, Afflalo 18. Vujačić 0 (0/1) v 4 minutah.

CHARLOTTE - ATLANTA 107:84
Walker 23, Zeller in Lin po 19; Millsap 20.

WASHINGTON - MILWAUKEE 106:101
Wall 19, Sessions 15; Middleton 25, Parker 22.