Po porazu v Laškem so naši fantje danes pokazali pravi karakter in po odlični obrambi dosegli zmago proti aktualnim državnim prvakom. Res je, da Petrol Olimpija ni nastopila v popolni zasedbi, ampak to ne zmanjšuje pomena naše zmage. Posebej bi se zahvalil našim navijačem, ki so ustvarili sijajno vzdušje na tekmi v Šenčurju.

Rade Mijanović, trener Šenčurja
Lisac: Zelo težko je igrati v treh tekmovanjih

Šenčur je pred 600 navijači dosegel veliko zmago nad Petrolom Olimpijo, pri kateri so nosilci igre počivali.

Zmaji so se na gostovanje v Šenčur pri Kranju podali brez kapetana Mirze Begića, Scottieja Reynoldsa, Jana Špana, Aleksandra Lazića, Marvina Jonesa, Roka Badžima in Jana Barbariča, Erjon Kastrati pa je z moštvom odpotoval na Gorenjsko, a je še vedno v procesu rehabilitacije po poškodbi kolena, zato ni stopil na igrišče. Priložnost so tako dobili mladi igralci.

+26 za Šenčur
Šenčurjani so že na začetku tekme prevzeli pobudo na igrišču in vodili praktično od začetka do konca tekme.

Po prvi četrtini so imeli osem točk prednosti (21:13), do polčasa pa so vodstvo povišali na 19 točk (50:31). Tudi v drugem polčasu so košarkarji Šenčurja nadaljevali dobro igro, pet minut pred koncem pa so prišli do najvišje prednosti na tekmi (81:55). Olimpija je izgubila kar 22 žog.

Pri Šenčurju so štirje košarkarji dosegli več kot deset točk – Ismet Sejfić (17 točk, 8 skokov), Nejc Martinčič (14 točk), Ramo Rizvić (13 točk, 8 podaj) in Smiljan Pavić (12 točk, 7 skokov). Pri zmajih je največ točk dosegel 18-letni Petar Vujačić (13).

Štirje poraze v zadnjem tednu
To je četrti poraz zmajev v tednu. V ponedeljek so izgubili proti Budućnosti v Ligi ABA, v sredo proti Neptunasu v Fibini Ligi prvakov, v soboto proti Crveni zvezdi v Ligi ABA in danes proti Šenčurju v Novi Ligi KBM.