Če se je Goran Dragić na prvi tekmi še lovil, je bilo to na drugi tekmi z dvojnim dvojčkom povsem druga pesem - izjemen izkoristek v napadu in predvsem glavne zasluge za dobro kroženje žoge Miamija. Foto: Reuters
Goran Dragić (Miami Heat)
V dresu Phoenixa je letos "Gogi" le enkrat podelil več podaj kot nocoj - 13 proti Dallasu 5. decembra lani. Zanimiva je primerjava s statistiko z zadnjih 10 tekem, ko je v povprečju prispeval le po eno podajo in 12 točk. Foto: Reuters
Dwyane Wade (Miami Heat)
V boju za končnico na Vzhodu za Miami zmaga proti Philadelphii vseeno ni merilo, saj so 76'ersi drugo najslabše moštvo lige z vsega 12 zmagami na 66 tekmah. Foto: Reuters

Strelski rekord Vročice v sezoni je bila pika na i uspešni predstavitvi velike okrepitve ob prestopnem roku, ki je v Ligi NBA dvignil toliko prahu. Gledalci v Miamiju so videli tudi prve tri minute Zorana Dragića za moštvo, ki je z njegovim bratom Goranom dočakalo udarnega organizatorja igre.

Z Dengom zrežiral niz za zmago
Sicer skromna Philadelphia, ki zaseda predzadnje mesto Vzhoda, je na začetku 3. četrtine vodila s 67:61, ko sta vajeti igre popolnoma prevzela "Gogi" in Luol Deng. V devetih minutah sta 76'ersom natresla 20 točk in Heat je z nizom 30:12 pobegnil z varno prednostjo. Sudanski Britanec je večer končal kot prvi strelec z 29 točkami (met 11/14) in 14 skoki. Pri gostih sta izstopala Nerlens Noel z 18 točkami in Hollis Thompson z 22.

Spoelstra: Fantje so si začeli deliti žoge
Prednost gostiteljev je bila tako udobna, da sta Hassan Whiteside (12 točk in 14 skokov) in Dwyane Wade (18 točk) lahko počivala celotno četrto četrtino. "Fantje so si začeli drug drugemu deliti žoge, ki so jih podajali naprej. To je nekaj, o čemer smo neprestano govorili zadnjih nekaj dni," je bil po tekmi zadovoljen trener Erik Spoelstra.

Prvi zvezdnik Heata Wade je izpostavil Gorana Dragića: "Hitro se je navadil napada in kako s fanti hitro igrati. Bo samo še boljši." Miami je s pričakovano zmago obdržal 7. mesto Vzhoda in ima pred trojico zasledovalcev v boju za končnico zmago in pol prednosti.

Boshu že napovedali vrnitev domov
Za dobro voljo v domačem taboru že pred samo tekmo je poskrbela novica, da bo

Chris Bosh v kratkem zapustil bolnišnico in odšel domov, kjer je zaradi krvnih strdkov v pljučih in zaradi česar je moral zaključiti letošnjo sezono.

Zmago je zabeležil tudi Memphis Bena Udriha. Z 90:87 so Grizliji v gosteh premagali LA Clipperse, Šempetran pa je v dobrih sedmih minutah zbral štiri točke.

Goran Dragić se je po tekmi oglasil preko socialnega omrežja Twitterja in zapisal: "Velika zmaga proti Philadelphii. Navijači Miamija, bili ste odlični. Gremo zdaj #Heatnation do obljubljene dežele, to je končnica."

Thomas vrnil Phoenixu za prodajo
Nekdanji Dragićev klub Phoenix je doma izgubil z Bostonom (110:115), pri čemer je na svoj račun prišel še en igralec, ki je bil še pred 4 dnevi član Sunsov. Isaiah Thomas je nekdanjim soigralcem v vsega 27 minutah nasul 21 točk in ob tem podelil še 7 podaj, pri tem pa večkrat pogledal proti domači klopi in gledalcev. Ravno poletni prihod Thomasa in neobičajni sistem igranja s tremi branilci je bil glavni vzrok za nezadovoljstvo Gorana Dragića, ki ni želel več ostati v Arizoni.

Tekme 23. februarja:
MIAMI - PHILADELPHIA 119:108
Deng 29 in 14 skokov, G. Dragić 23 (met iz igre 9/14, za tri 2/4), 10 podaj, 2 ukradeni in 3 izgubljene žoge v 33 minutah, Wade 18, ... Z. Dragić 0 in 1 prekršek v 3 minutah; Thompson 22, Noel 18 in 7 skokov, Covington 16.

LA CLIPPERS - MEMPHIS 87:90
Paul 30 in 10 podaj, Crawford 15; Conley 18, Green 16, Gasol 14, Udrih 4 (iz igre 2/5) v 8 minutah.