Stephen Curry je dosegel trojnega dvojčka - sedmega v karieri - in na tekmi proti Indiani Golden Statu znatno pripomogel k 40. zmagi v sezoni. Foto: Reuters

Mislim, da si trenutno ne morem privoščiti počitka. Poškodovanih imamo toliko igralcev, da moraš stisniti zobe in pomagati na kakršen koli način.

Dwyane Wade
Dwyane Wade
Dwyane Wade je bil drugi strelec Miamija ob porazu v Torontu. Foto: Reuters
Derrick Rose
Derrick Rose (Chicago) je s soigralci TD Garden v Bostonu zapustil sklonjene glave. Foto: Reuters

Izjemni ostrostrelec se je tokrat ustavil pri 39 točkah, svojo statistiko pa je oplemenitil še z 10 skoki in 12 podajami. Iz igre je metal 11/19, zadel je 8 metov za tri točke. Dvorano je na noge dvignil predvsem ob sireni, oznanjajoči polčas, ko je žogo skozi obroč spravil s sredine igrišča (s svoje polovice je sicer zadel že ob koncu 1. četrtine, a je bil za hip prepozen).

Golden State je z novo domačo zmago izenačil dosežek Boston Celticsov, ki so med letoma 1985 in 1986 dosegli niz 38 zaporednih domačih zmag. V letošnji sezoni Warriorsi še ne poznajo poraza, v Oracle Areni so odigrali 20 tekem in nanizali prav toliko zmag.

Novi poraz Miamija
Miami je v Torontu klonil pred Raptorsi (101:81), ki so vodili vso tekmo. Ekipa s Floride, za katero Goran Dragić in Beno Udrih nista igrala, nikakor ni uspela zaustaviti 'vročega' DeMarja DeRozana, ki je zbral 33 točk, še posebej učinkovit je bil z razdalje, saj je zadel 4 od 5 poskusov za tri. "Če se mi ponudi met za tri, se bom zanj odločil. Nikoli ne bom tak ostrostrelec, kot Ray Allen, a če se mi ponudi možnost doseči tri točke, jo bom izkoristil," je po tekmi dejal 26-letni DeRozan, ki je član Toronta od leta 2009. Pri Miamiju je največ točk dosegel Chris Bosh (26), štiri manj jih je zbral Dwyane Wade, ki je zaradi bolečin v ramenskem sklepu izpustil dve od zadnjih štirih tekem. "Mislim, da si trenutno ne morem privoščiti počitka. Poškodovanih imamo toliko igralcev, da moraš stisniti zobe in pomagati na kakršen koli način," je dejal prvi zvezdnik Vročice.

V noči s petka na soboto je ob Udrihovi in Dragićevi odsotnosti na parket vendarle stopil tretji Slovenec v Ligi NBA, Saša Vujačić. Ta je z New Yorkom izgubil proti Los Angeles Clippersom, 31-letni Štajerec je na parketu odigral 12 minut, v statistiko je vpisal po eno ukradeno žogo in osebno napako. Na koš ni vrgel.