Golden State je pred finalom favorit na stavnicah. Foto: Reuters
Stephen Curry
MVP rednega dela Stephen Curry je tudi v končnici v izjemni formi. Foto: EPA
Klay Thompson
Klay Thompson je v zadnji četrtini dobil udarec s kolenom v glavo. Po nesreči ga je zadel Trevor Ariza. Zapustil je igrišče, a se je vrnil. Po tekmi se ni počutil dobro. naredili bodo še dodatne teste, da ugotovijo, če je šlo za pretres možganov. Foto: EPA

Houston se je kljub skromni predstavi Jamesa Hardna držal do začetka zadnje četrtine, ko so Bojevniki prelomili tekmo z delnim izidom 13:4. Glavno vlogo v tem delu je odigral Harrison Barnes, ki je tekmo končal pri 24 točkah. Dve več je dosegel najučinkovitejši igralec dvoboja Stephen Curry, ki je prispeval še 8 skokov, 7 podaj in 5 ukradenih žog. Klay Thompson je vknjižil 20 točk.

Rekord: 13 izgubljenih žog Hardna
Pri Houstonu je bilo dvomestnih vseh šest košarkarjev, ki so se vpisali med strelce. Dwight Howard je dosegel 18 točk in 16 skokov. James Harden je iz igre zadel le dva meta od 11 in obračun končal s 14 točkami in kar 13 izgubljenimi žogami, kar je nov rekord končnice.

"Bay Area čaka že 40 let. Mislim, da je napočil čas," je finale že napovedal Curry, ki ni čutil posledice nerodnega padca na prejšnji tekmi. Kljub temu je tekmo začel z zaščito na desni roki, a jo je odvrgel v tretji četrtini, potem ko je iz igre metal 4/12. Na koncu je bil njegov met 7/21.

Kerr v prvi sezoni do finala
"Ko treniram NBA-ekipo, se vedno spomnim besed Pata Rileyja: 'Gre za zmagovanje in bolečino.' In prav ima. Zdaj čutim več kot olajšanje, srečo. Prav tako moji igralci in navijači," je bil vzhičen trener Steve Kerr, ki je moštvo prevzel pred začetkom sezone in vse delce povezal v kompaktno enoto.

Finale se bo začel 4. junija. Stavnice v vlogo favorita postavljajo Golden State, ki bo imel prednost domačega parketa.