Stephen Curry in Kevin Durant sta bila najboljša strelca Golden Stata ob zmagi nad Detroitom. Foto: Reuters

Nikoli nočeš izgubiti dveh tekem zapored. Vedno hočeš po porazu zaigrati bolje in imeti boljšo mentaliteto kot na zadnji tekmi.

Kawhi Leonard
Kawhi Leonard se je znesel nad razglašenimi Los Angeles Lakersi. Foto: Reuters
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je prispeval levji delež k zmagi New Yorka nad Chicagom. Za Knickse Saša Vujačić ni stopil na parket. Foto: Reuters
Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki se z navijači veseli šele 12. zmage Dallasa v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Gostitelji so v tretji četrtini popolnoma nadvladali nasprotnika, dobili so jo z 41:19, najvišjo prednost so dosegli na začetku zadnje četrtine, ko so povedli s +26 (103:77). Kevin Durant, Stephen Curry in Klay Thompson so dosegli vsak več kot 20 točk, Durant je bil s 25 točkami najučinkovitejši strelec na tekmi, 24 jih je zbral Curry, točko manj Thompson. Omenjena trojka je po 20 točk dosegla na isti tekmi 13-ič v letošnji sezoni.

Ob porazu svoje ekipe je Beno Udrih v 11 minutah z metom 1/5 (0/2 za tri) dosegel 4 točke, podelil je tudi 4 podaje, po enkrat je ukradel in izgubil žogo. Najboljši strelec Pistonsov je bil sicer Marcus Morris, ki je zbral 21 točk.

Leonard se je poigraval z Lakersi
Medtem pa so San Antonio Spursi na svojem parketu zlahka opravili z Los Angeles Lakersi. Pri gostiteljih je blestel Kawhi Leonard, ki je dosegel 31 točk, zadnjo četrtino pa je odsedel. Pravzaprav je zadnjo četrtino odsedela celotna začetna peterka, potem ko so si Spursi nabrali 31 točk prednosti. Tako so se se na najboljši mogoč način pobrali po porazu na zadnji tekmi proti Milwaukeeju in zbrali največjo bero točk ter zmagali z najvišjo razliko v letošnji sezoni. "Nikoli nočeš izgubiti dveh tekem zapored. Vedno hočeš po porazu zaigrati bolje in imeti boljšo mentaliteto kot na zadnji tekmi," je dejal Leonard. Prav tako so dosegli najvišji odstotek meta iz igre letos (61 odstotkov).

Liga NBA, tekme 12. januarja:
DENVER - INDIANA 140:112
Jokić 22 in 10 skokov; Miles 20.

BROOKLYN - NEW ORLEANS 95:104
Lopez 20; Evans 29, Jones 24 in 12 skokov.

NEW YORK - CHICAGO 104:89
Anthony 23, Kuzminskas 19 ... Vujačić ni igral; Wade 22, Grant 14.

SAN ANTONIO - LA LAKERS 134:94
Leonard 31, Gasol 22; Randle 22.

PHOENIX - DALLAS 108:113
Booker 39; Williams 23 in 12 podaj

GOLDEN STATE - DETROIT 127:107
Durant 25, Curry 24, Thompson 23; Morris 21 ... Udrih 4 (met iz igre 1/5) in 4 podaje v 11 minutah.