Goran Dragić in Gordon Hayward sta bila najboljša strelca v svojih ekipah. Foto: Reuters
Blake Griffin
Blake Griffin je zbral 11 podaj. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant je proti Utahu prikazal vsestransko igro, saj je zbral še štiri skoke in šest podaj. Razpoložen je bil predvsem v zadnji četrtini, ko je zadel obe svoji trojki in zbral 14 točk. Vseeno bi bil lahko na koncu nesrečni junak, saj je štiri sekunde pred koncem izgubil žogo, na drugi strani pa je Gordon Hayward (32 točk) zgrešil met za zmago Utaha.

Spoelstra: Ključ je v obrambi
Miami je zmagal sedmič v sezoni, kar pet zmag pa jim je uspelo doseči v gosteh. "To je moč dobre obrambe. Včasih morajo najboljši igralci v napadu dobro igrati tudi v obrambi. To je to," je bil po obračunu zadovoljen trener Vročice Erik Spoelstra.

Griffin zbral kar 11 podaj
V derbiju večera so LA Clippersi v gosteh premagali prvaka, Cleveland s 113:94. J. J. Redick je pri zmagovalcih dosegel 23 točk, Blake Griffin pa je presenetil z 11 podajami (s tem je izenačil rekord kariere).

James: Ni še čas za paniko
Cavaliersi so izgubili drugič zapored, a panike po besedah LeBrona Jamesa še ni: "Zagotovo smo odigrali dve slabi tekmi. Nikoli si ne želiš izgubiti dveh zaporednih tekem, a se zgodi. Če bi se zgodilo trikrat zapored, bi se morali pogovoriti in poiskati rešitve." James je ob slabem metu iz igre (5/14) izgubil še pet žog.

V najbolj napeti tekmi je Houston po dveh podaljških v gosteh premagal Golden State s 132:127.

Liga NBA, tekme 1. decembra:
UTAH - MIAMI 110:111
Hayward 32, Johnson 18; Dragić 27 (met: 10/21), 4 skoki in 6 podaj v 37 minutah, Johnson 24, Ellington 17.
CHARLOTTE - DALLAS 97:87
Walker 18, Kidd Gilchrist 14; Barnes 17.
BROOKLYN - MILWAUKEE 93:111