Goran Dragić je v letošnji sezoni povprečno dosegal 20,4 točke na srečanje, 9 več od njegovega kariernega povprečja. Foto: Reuters
Goran Dragić
Goran Dragić je prvi branilec po Draženu Petroviću, ki mu je sezono uspelo končati s povprečjem več kot 20 točk ob 50-odstotnem metu za dve in 40-odstotnem metu za tri. Foto: Reuters

Slovenija bo tako imela v končnici Bena Udriha, medtem ko bo Goran Dragić po sredini tekmi proti Sacramentu lahko odšel na zaslužen dopust.

Sunsi niso našli recepta za centrsko navezo Grizlijev, ki so dobili vse štiri medsebojne obračune v tej sezoni. Zach Randolph je dosegel 32 točk, Marc Gasol pa 18. Z 21 točkami se je izkazal Mike Miller. Udrih ni dobil priložnosti za igro.

Pri Phoenixu je bil z 21 točkami najučinkovitejši Markieff Morris. Dragić je ob metu 6/14 (za tri 0/5) vknjižil 14 točk, 6 skokov, 4 podaje in 5 ukradenih žog. Imel je tudi štiri izgubljene žoge, posebej boleča je bila tista v zadnji minuti, po kateri je Randolph povišal na 95:91 in praktično odločil srečanje. Mike Conley (13 točk) je v prejšnjem napadu Grizlijev zadel ključno trojko za vodstvo 93:91. O izenačenosti v zadnjih 12 minutah priča podatek, da sta se moštvi v vodstvu izmenjali 15-krat, nobeno pa si ni priigralo več kot treh točk naskoka.

"Bili smo prekratki. Boli, toda že jutri bo bolje. Gledano v celoti, je za nami odlična sezona. Gremo v pravo smer," je po tekmi razlagal Dragić, ki je imel na zadnjih tekmah težave z bolečim gležnjem. Gogija je pohvalil tudi trener Jeff Hornacek: "Take igralce, kot je Goran, rad treniraš in si jih preprosto želiš ob sebi."

Phoenix, ki so mu mnogi prerokovali zadnje mesto na Zahodu, je dosegel 22 zmag več kot leto prej. Je šele peta ekipa v zgodovini Lige NBA, ki je dosegla 47 zmag, pa se ni uvrstila v končnico.

Prihodnost Sunsov je obetavna, saj bodo imeli na letošnjem naboru tri izbire v prvem krogu. Glavna naloga Sunsov poleti bo podpis pogodbe z Ericom Bledsoejem, ki je "zaščiten" prosti igralec. To pomeni, da lahko Phoenix izenači katero koli ponudbo in ima prednost pri nakupu.

Sunsi so se nazadnje uvrstili v končnico leta 2010.

PHOENIX - MEMPHIS 91:97
Markieff Morris 21, Dragić 14 (6/14), 6 skokov, 4 podaje in 5 ukradenih žog v 37 minutah; Randolph 32, Miller 21, Gasol 18, Udrih ni igral.

PHILADELPHIA - BOSTON 113:108
TORONTO - MILWAUKEE 110:100
WASHINGTON - MIAMI 114:93
ATLANTA - CHARLOTTE 93:95
CHICAGO - ORLANDO 108:95
HOUSTON - SAN ANTONIO 104:98
NEW ORLEANS - OKLAHOMA 101:89
UTAH - LA LAKERS 104:119