Eric Bledose je tekmo končal s 17 točkami, 9 skoki in 3 podajami. Foto: Reuters

Goran je v tem delu ob metu 5/6 dosegel 12 izmed svojih 16 točk in popeljal Sunse do 13 točk naskoka. Washington se je slabe tri minute pred koncem približal na minus šest, a je Phoenix odgovoril z delnim izidom 9:0 (Eric Bledsoe 7). Na koncu je bilo 104:92. S tem se je končal niz šestih zmag Wizardsov.

Hornacek je tudi ta dvoboj končal s tremi organizatorji igre - Dragićem, Bledsoejem in Isaiahom Thomasom - kar se mu je obrestovalo. "Vedno, ko igramo s tremi branilci, nam uspe dobro končati tekmo," je povedal Dragić, ki je 16 točkam dodal še 6 skokov in 4 podaje.

Markieff Morris in Bledsoe sta dosegla po 17 točk, dvomestno število točk v uravnoteženem napadu pa so dosegli še Gerald Green (13), Marcus Morris (11) in Thomas (10). Pri Washingtonu je bil s 17 točkami najučinkovitejši Rasual Butler.

Znova ni bilo v ekipi Zorana Dragića, tako da se vse bolj pojavljajo namigovanja, da ga bo Phoenix poslal v katero izmed nižjih lig. Hornacek pravi, da slovenski reprezentant, ki je v sezoni igral zgolj dve minuti, na treningih napreduje in da ne predvideva njegove selitve v Bakersfield v razvojno ligo. "Če si želi iti in priti v ritem na nekaj tekmah, potem bomo to storili. Ampak mislim, da naš generalni menedžer Ryan McDonough nima namena Zorana poslati v Bakersfield," meni Hornacek, čigar ekipa trenutno zaseda deveto mesto v Zahodni konferenci (15:14).

Cleveland je imel doslej težave z ekipami iz Zahodne konference (2:6), toda v nedeljo jim je uspelo premagati letos izjemno uspešne Grizlije iz Memphisa (105:91). Eden izmed junakov je bil Dion Waiters, ki je 13 od svojih 21 točk dosegel v zadnji četrtini. LeBron James je vknjižil 25 točk (16 v drugem polčasu) in 11 podaj, MVP svetovnega prvenstva Kyrie Irving pa 17 točk in 12 podaj.

Pri Memphisu, ki je igral brez poškodovanega Zacha Randolpha, se je s 23 točkami, 11 skoki in 5 podajami najbolj izkazal Marc Gasol. Beno Udrih je v 19 minutah dodal dve točki in 5 podaj.

Predstavo večera je uprizoril vse boljši Anthony Davis, ki je v zmagi New Orleansa v Oklahomi (101:99) dosegel 38 točk (met 16/22) ter zbral še 12 skokov in 3 blokade. V odsotnosti Kevina Duranta, ki je zaradi gležnja izpustil drugo tekmo zapored, je bil najboljši pri Thunderjih Russell Westbrook z 29 točkami.

Nedeljske tekme:
WASHINGTON - PHOENIX 92:104
Butler 17, Seraphin 16; Markieff Morris in Bledsoe 17, Dragić 16 (6/11), 6 skokov in 4 podaje v 31 minutah.

CLEVELAND - MEMPHIS 105:91
James 25 in 11 podaj, Waiters 21, Varejao 18, Irving 17 in 12 podaj; Gasol 23 in 11 skokov, Leuer 16, Udrih 2 (1/4) in 5 podaj v 19 minutah.

TORONTO - NEW YORK 118:108
Williams in Lowry po 22; Anthony 28, Smith 16.