Košarkarji Heliosa imajo zgolj teoretične možnosti za napredovanje v Fibini Ligi prvakov. Foto: www.alesfevzer.com

Končni rezultat ne odraža realnega stanja, saj sta ekipi v prvem polčasu vodili povsem izenačen boj. Ob polčasu je Helios celo vodil za točko (36:37).

Tretjo četrtino je Aris odprl z delnim izidom 6:0, po skoraj štirih minutah igre pa je Helios končno vknjižil dve točki, natančen je bil Maj Kovačević (42:39). Sledila je izenačena igra, tri in pol minute do konca tretje četrtine pa je po trojkah Devyna Marbleja in Vasilisa Ksantopulosa Aris povedel za devet točk (51:42).

V zadnjo četrtino je Aris vstopil s sedmimi točkami naskoka. Do prve dvomestne razlike pa je Aris prišel po dveh odigranih minutah zadnje četrtine. Trojko je namreč zadel v drugem polčasu razigrani Will Cummings (56:46). S še enim uspešnim metom za tri točke je razliko povečal na 61:48. Domžalčani so se skušali približati z meti od daleč, a so bili nenatančni, o čemer priča tudi podatek, da so v drugem polčasu dosegli le 17 točk.

Grki so tekmo na krilih prvega strelca Cummingsa (18 točk) mirno pripeljali do konca in povsem zasluženo slavili. Pri Domžalčanih je največ točk dosegel Kovačević (13).

Helios s sedmim porazom ostaja prikovan na dno razpredelnice skupine A z zgolj teoretičnimi možnostmi za napredovanje v drugi del.

Liga prvakov, skupina A, 8. krog:
ARIS - HELIOS SUNS
72:54 (16:18, 20:19, 17:9, 19:8)
1.900; Cummings 18, Dragičević 17, Tsairelis 10, Mourtos 8, Xanthopoulos 7, Marble 6, Zaras 4, Jenkins 2; Kovačević 13, Atanacković 12, Remekun in Kyzlink 8, Močnik 7, Vončina 4, Vesel 2.

HELIOS SUNS           8  1 7  -68   9

V drugi del se uvrstijo štiri najboljše ekipe iz vsake skupine in štirje najboljši petouvrščeni iz petih skupin. Naslednja tri mesta vodijo v Fibin evropski pokal.