Najboljša strelca sta bila Bryant Dunston pri Olympiacosu, ki je dal 21 točk, in pri Realu Sergio Rodriguez, ki je prispeval dve manj. Foto: EPA
Stephane Lasme
Stephane Lasme je bil prvi strelec Panathinaikosa, v zadnji minutah pa je prispeval zelo pomembne štiri točke. Foto: EPA
Barcelona še čaka na nasprotnike za Final 4

staja v boju za Final Four. Grški velikan je dvakrat klonil v Madridu, po razburljivi končnici pa v Pireju ugnal Real z 78:76.

Rdeči iz Pireja so po dveh porazih v Madridu, ko je v Grčijo Real že prišel z zaključno žogo, silovito začeli tretjo tekmo in na krilih glasnih tribun v dvorani Miru in prijateljstva že v 13. minuti prvič povedli z dvomestno prednostjo. Še ob zaključku tretje četrtine so gostitelji vodili za deset, toda v zadnjih desetih minutah so Madridčani prevzeli pobudo in tri minute in pol pred koncem je Sergio Rodriguez s trojko priključil na 71:70. Izvrstni organizator igre je na začetku zadnje minute položil za vodstvo Reala, toda 21 sekund pred iztekom rednega dela je po podaji Bryanta Dunstona Georgios Printezis zadel trojko.

Sledila je izjemno razburljiva končnica, odločali pa so prosti meti. Najprej je gostujoči kapetan Felipe Reyes zadel le enega, sledila sta dva zgrešena Brenta Petwaya, Rodriguez pa je z le enim zadetim deset sekund pred koncem izenačil. Nato je imel na voljo dva prosta meta Kostas Sloukas, ki je ohranil mirno kri. Ostalo je še šest sekund, ko je Real krenil v napad in po treh sekundah je sledila osebna napaka nad Sergiom Llullom, ki pa je bil s črte prostih metov nenatančen. Prva strelca sta bila Dunston z 21 in Rodriguez z 19 točkami.

CSKA ni izkoristil priložnosti
Rešil se je tudi Panathinaikos, ki je v Moskvi dvakrat izgubil, pred glasnimi domačimi navijači v Oaki pa je po prav tako napetem dvoboju kot veliki mestni tekmec napeti končnici na kolena spravil CSKA (65:59). Pred tremi minutami je bil izid še izenačen (59:59), nato pa je dva prosta meta zadel Stephane Lasme. Gabonec, ki je bil s 13 točkami prvi strelec Paa, je dosegel še koše 36 sekund do konca, zmago pa je s prostima metoma za tem potrdil Dimitris Diamantidis. Moskovčani v zadnjih treh minutah niso dosegli točk.

V sredo bo Maccabi doma lovil Final Four
Maccabi, ki je kot edini v prvih dveh tekmah slavil v gosteh, je v Nokia Areni premagal Emporio Armani s 75:63 in v zmagah povedel z 2:1. Izraelski velikan bo imel v sredo prvo zaključno žogo za uvrstitev na Final Four. Odločilno prednost na tretji tekmi je naredil v drugi četrtini, ko je povedel za deset in se potem Milančanom ni uspelo vrniti v igro. Prvi strelec tekme je bil s 16 točkami David Blu.

Četrtfinale, tretji tekmi:
OLYMPIACOS - REAL MADRID 1:2
78:76 (23:15, 22:23, 20:20, 13:18)
Dunston 21, Spanoulis 17, Petway in Lojeski po 11; Rodriguez 19, Fernandez 18, Llull 16, Reyes 13.

MACCABI - EMPORIO ARMANI 2:1
75:63 (15:16, 24:13, 22:16, 14:18)
Blu 16, Hickman 15, Tyus 14; Hackett 14, Langford 12, Jerrells 11.

PANATHINAIKOS
- CSKA MOSKVA 1:2
65:59 (20:11, 21:24, 10:12, 14:12)
Lasme 13, Wright 10, Diamantidis in Fotsis po 9; Weems 14, Fridzon 10.

Odigrano v nedeljo:
Galatasaray - BARCELONA 0:3
75:78 (23:15, 17:20, 12:18, 23:25)
Arroyo 21, Erceg 19, Mačvan 11, Markoišvili 8; Huertas 16, Oleson 13, Lorbek 9 (za dve 1/3, za tri 1/2) in 3 skoki v 25 minutah, Nachbar 8 (za dve 2/2, za tri 1/3) in 1 skok v 13 minutah.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1.