Prvi zvezdnik Houstona James Harden se je prebudil v velikem slogu, a najbrž prepozno, saj v NBA-ju še nobeno moštvo ni dobilo serije na štiri zmage, potem ko je zaostajalo že z 0:3. Foto: Reuters

Smo zelo dobra ekipa, ko žoga kroži in igramo eden za drugega. Moramo pa biti bolj konstantni.

James Harden
Golden State Warriors
"Kar dobro se počutim, le da si nisem predstavljal takšnega razpleta tekme," je zatrdil Stephen Curry, da je z njim vse v redu. "Ni bil to moj najhujši padec v karieri, zagotovo pa najbolj strašljiv, saj sem bil res dolgo v zraku," je še dodal Curry, ki je dobil zeleno luč za vrnitev v igro, čeprav niso opravili slikanja zaradi morebitnih zlomov. Foto: Reuters

Houston se je po zaslugi izbruha "Brade" ognil izpadu in ohranil upanje, da bi postal prvo moštvo v zgodovini Lige NBA, ki bi dobil serijo po zaostanku z 0:3 v zmagah. James Harden je rekordnim 45 točkam v končnici dodal še 9 skokov in 5 podaj, ob tem pa za tri točke metal 7/11. O izjemni motiviranosti Rocketsov, da se na domačem parketu izognejo "metli", priča tudi rekordna 1. četrtina, ki so jo Teksašani dobili s kar 45:22!

Golden State skoraj ostal brez MVP-ja
Houston je sredi 2. četrtine tako vodil za 22 točk, ko je zastalo srce celotnemu klubu in navijačem Golden Stata. Najkoristnejši igralec rednega dela sezone Stephen Curry je nesrečno padel, ko je skušal v skoku pod lastnim košem zaustaviti Trevorja Arizo, ki ga je počakal in nehote spodnesel. MVP je grdo trčil z glavo in vratom ob parket.

Harden v slogu odgovoril na Curryjevo trojko
A Curry je izpustil vsega 12 minut igre in se vrnil v igro sredi 3. četrtine. Po nekaj minutah otipavanja, je v slabih 9 minut pred koncem zadel trojko, s katero je Warriorse približal na vsega 6 točk zaostanka. Vendar tu je bil Harden, ki je odgovoril s sedmimi zaporednimi točkami, Houston pa je z nizom 10:0 pobegnil na varnih 114:98 in dvomov o zmagi Raket ni bilo več.

Čez dva dni sledi 5. tekma v Kaliforniji
Hardnu sta v napadu najbolj pomagala Josh Smith z 20 točkami in že omenjeni Ariza s 17, še trojica pa je prispevala več kot deset točk. Pri poražencih je Klay Thompson dosegel 24, potolčeni Curry je tekmo sklenil s 23 točkami v 31 minutah igre. Pri gostih se je izkazal tudi Draymond Green z 21 točkami in 15 skoki. Peta tekma bo v noči na četrtek v Oaklandu.