Blaž Mahkovic, ki je za Olimpijo igral v letih 2014-2016, je dosegel 21 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji, ki jih je vodil Žiga Mravljak, so nastopili s pomlajeno zasedbo oziroma ekipo mlajših igralcev, saj je bila povprečna starost le 21,7 leta. Olimpija je dobila polčas s 43:35, nato pa so Domžalčani v tretji četrtini (21:8) naredili preobrat. Helios je pred zadnjo četrtino vodil s 56:51.

Mahkovic prevzel odgovornost
Luka Šamanić je dobre tri minute pred koncem s prostih metov Olimpijo popeljal v vodstvo (63:62), nato pa je prvi strelec tekme Blaž Mahkovic s sedmimi točkami zapored poskrbel za 69:63. Zmaji so se približali na -1 (68:69), a je znova odgovornost prevzel Mahkovic, ki je s prodorom povišal na 71:68. Usodo domačih je s trojko 12 sekund pred koncem zapečatil Đoko Šalič.

Mahkovic, nekdanji igralec Olimpije, je dosegel 21 točk, od tega devet v zadnji četrtini. Miroslav Pašajlić jih je dodal 19. Pri domačih sta Aleksandar Lazić in Luka Šamanić dosegla po 12 točk.

Sredi tedna je Krka s 93:85 porazila Zlatorog. V soboto je Sixt Primorska s 117:67 ugnala zadnjeuvrščeno Ilirijo in se zavihtela na vrh lestvice. Nejc Zupan je dosegel 20 točk, Jan Kosi pa 18.