Danijel Vujasinović
Danijel Vujasinović je bil z 19 točkami prvi strelec Zlatoroga. Foto: KK Zlatorog

Helios se je večino srečanja na zahodni obali Latvije dobro držal. Tako je med 11. in 33. minuto vodil, največ z 32:23 v 18. minuti.

A domači so na začetku zadnje četrtine z delnim izidom 15:0 ujeli in prehiteli goste. Ti so slabo metali za dve točki, le 34-odstotno. Pri Domžalčanih se je s 17 točkami najbolj izkazal Željko Zagorac, Marijan Čakarun jih je dodal deset.

Zlatorog dobro začel, a slabo končal
Laščani so gostovali pri nizozemskem prvaku Den Boschu in po prvi četrtini vodili z desetimi točkami prednosti (21:11). Nizozemci so nato zaigrali bolje. Ob polčasu so se približali na dve točki, v tretji četrtini pa povsem zasenčili goste in si priigrali največjo prednost 52:40. Laščani so se v končnici tekme po trojki Daniela Vujasinovića približali na 73:76, a preobrata niso zmogli. Pri domačih je z 22 točkami in 13 skoki blestel Dejan Kravić, medtem ko jih je Vujasinović pri gostih dosegel 19.

V sredo bosta tekmi prvega kroga odigrala še Tajfun in Krka.