Trevor Ariza in Bradley Beal sta bila najboljša strelca Washingtona proti Chicagu. Foto: Reuters
DeMar DeRozan, Kyle Lowry
DeMar DeRozan in Kyle Lowry sta proti Netsom skupaj dala 46 točk. Foto: Reuters
Stephen Curry
Clippersi niso našli pravega odgovora za Stephena Curryja. Foto: Reuters

Še tretja tekma serije se je končala po podaljšku, prvič pa je v seriji, ki se zdaj seli v Houston, slavilo domače moštvo. Blazersi se v končnici niso prebili prek prvega kroga vse od leta 2000. Portland je po prvem polčasu zaostajal že za 11, toda uspel je preobrat. Mo Williams je 19 sekund pred koncem s trojko povedel 105:104, nato pa je en prosti met zadel še Dorell Wright, za podaljšek pa je tri sekunde pred iztekom rednega dela zabil Dwight Howard. Trojko je za zmago zgrešil Williams. LaMarcus Aldrige je povedel Blazerse v vodstvo na začetku podaljška, nato pa je Nicolas Batum najprej položil, za tem pa še zadel izza črte in prednost je znašala pet točk.

Damian Lillard je 17 sekund pred iztekom podaljška s črte prostih metov priigral Portlandu štiri točke prednosti. Rocketsom se je po treh prostih metih Troya Danielsa še enkrat uspelo približati, a je Williams na črti prostih metov ohranil mirno kri. Aldrige je 29 točkam dodal 1 skokov, Batum je prispeval 25 točk, Lillard 23 in Wesley Matthews 21, pri Houstonu pa je bil z 28 najboljši James Harde, Howard je ob 14 ujetih odbitih žogah dosegel še 25 točk, eno več pa je dodal Chandler Parsons.

Wizardsi zmago oddaljeni od napredovanja
Pred izpadom so tudi Chicago Bullsi, ki so klonili pred Washingtonom (98:89). Po zmagi na domačem terenu Wizardsi zdaj vodijo s 3:1. Blestel je Trevor Ariza, ki je nasul 30 točk in zadel šest trojk. Gostitelji, ki so igrali brez kaznovanega Neneja, so tekmo začeli s serijo 17:2, razliko pa so zadržali do polčasa in jo pred zadnjo četrtino povišali na 20.

Poleg Arizen je bil odličen tudi John Wall, ki je odlično vodil igro domače vrste. 15 točkam je dodal deset podaj, Wizardsi pa so izgubili vsega šest točk. Pri gostih je bil z 32 točkami najboljši strelec Taj Gibson.

Raptorsi 13 let čakali na gostujočo zmago
Toronto Raptorsi so dobili prvo zmago v končnici v gosteh po letu 2001. S 87:79 so v Brooklynu ugnali Netse ter v seriji izenačili na 2:2. Pred zadnjo četrtino je bil izid še izenačen, nato pa so srečanje gostje končali z delnim izidom 9:0. Brooklyn je v zadnji četrtini dosegel le 12 točk, v zaključku pa so bili gostitelji premalo zbrani in so grešili s črte prostih metov ter izgubili številne žoge.

DeMar DeRozan je 20 od 24 točk dosegel že v prvem polčasu, Kyle Lowry pa jih je dodal 22. V domači vrsti sta razočarala Deron Williams in Joe Johnson, ki sta skupaj dala 19 točk. Paul Pierce je bil prvi strelec Netsov z 22 točkami.

Warriorsi izenačili proti Clippersom
Golden State je v domači Oracle Areni ugnal Clipperse s 118:97 in izenačil serijo na 2:2. Warriorsi so 27 točk dosegli iz protinapadov, kar je največ v tej sezoni proti vrsti Doca Riversa. Stephen Curry je bil s 33 točkami prvi strelec tekme. Že v prvi četrtini, ki so jo gostitelji dobili z 39:24 ter si že priigrali odločilno prednost, je izvrstni ostrostrelec dal 17 točk. S sedmimi trojkami in sedmimi skoki je postavil osebni rekord v končnici.

Po uvodni četrtini gostom iz Los Angelesa ni uspelo razlike znižati na manj kot devet. 22 točk in devet podaj je k zmagi pristavil Andrew Igoudala. Na drugi strani jih je 26 s klopi dosegel Jamal Crawford. Clippersi so igrali prvič po incidentu lastnika Donalda Sterlinga, ki je v preiskavi zaradi rasističnih izjav.