Houston do konca rednega dela igra proti FDallasu (G), New Orleansu (G), Golden Statu (D), Miamiju (G) in New Orleansu (D). Redni del se bo končal 26. aprila. Foto: EPA
Center Utaha Al Jefferson je iz igre metal 14/25. Foto: EPA
Blake Griffin je proti Oklahomi dosegel 17 točk in zbral 11 skokov. Foto: EPA

Četrti zaporedni poraz proti neposrednim tekmecem za končnico je Rocketse pahnil na 9. mesto Zahoda z istim izkupičkom kot Phoenix (32:29), ki je osmi zaradi boljših medsebojnih tekem. Houstonu za vrat diha tudi Utah (32:30), ki je po treh podaljških s 123:121 ugnal Dallas (34:28).

Scola in Parsons zgrešila za izenačenje
V nasprotju s tekmo v Denverju je bilo tokratno srečanje v Houstonu razburljivo do konca. Nuggetsi so s trojko Tya Lawsona 45 sekund pred koncem povedli s 104:100. Na drugi strani je po podaji Dragića zadel Patrick Patterson, priložnost za izenačenje pa je šest sekund pred koncem zapravil Luis Scola. Rakete so imele ob zvoku sirene še eno možnost, da bi izsilile podaljšek, a se je met Chandlerja Parsonsa odbil od obroča.

"Bili smo v igri do konca. Vedeli smo, da moramo dobiti to tekmo, če hočemo biti pred Denverjem v primeru, da bi bili na koncu izenačeni. Zdaj moramo čim prej pozabiti poraz in misliti na tekme, ki nas čakajo," je po tekmi povedal Dragić, ki je 23-ič zapored presegel mejo desetih točk.

Met Dragića 8/19, izza črte 2/7
Dragić je na parketu preživel 38 minut. Iz igre je metal 8/19, od tega 2/7 za tri točke. Imel je še 7 podaj, 4 skoke ter dve izgubljeni žogi. 21 točk je dosegel tudi Parsons, 18 pa Courtney Lee. Scola je tekmo končal s 14 točkami, 13 skoki in 7 podajami. Kyle Lowry je igral 20 minut in dosegel 10 točk (3/9) ter imel eno podajo. Tako kot v Denverju sta bila pri Nuggetsih najučinkovitejša Arron Afflalo (26) in Lawson (25). Corey Brewer je vseh svojih 11 točk dosegel v zadnji četrtini.

V sredo teksaški derbi z Dallasom
Houston, ki je trojke metal 8/29, je prvo četrtino dobil za 11 in ob polčasu vodil 51:44. O izenačenosti tekme priča tudi podatek, da sta se moštvi v vodstvu izmenjali 16-krat. Rakete, ki so igrale brez Marcusa Cambyja, v sredo čaka izjemno pomembna tekma na gostovanju v Dallasu.

Utrujeni Mavericksi klonili v tretjem podaljšku
Dallas je večer po porazu po podaljšku v Los Angelesu moral igrati kar tri podaljške v Salt Lake Cityju in spet ostal praznih rok. Junak tekme je bil Al Jefferson, ki je vknjižil 28 točk (10 v podaljških) in pobral 26 odbitih žog. Dirk Nowitzki je bil prvi strelec Mavsov s 40 točkami.

LeBron reševal Miami
Presenečenje večera je pripravil Washington, ki je s 87:84 slavil na gostovanju v Čikagu. Biki so spet igrali brez poškodovanega Derricka Rosa. LeBron James (37) je dosegel zadnjih 17 točk Miamija, ki je v silovitem finišu le prišel do zmage v New Jerseyju (101:98). Vročica je prvič povedla 51 sekund pred koncem.

San Antonio spet pred Oklahomo
Na Zahodu je San Antonio, ki je prepričljivo slavil proti Golden Statu s 120:99, spet prevzel konferenčno vodstvo. Veliko zaslug za to imajo tudi La Clippersi, ki so z 92:77 odpravili doslej vodilno Oklahomo.

HOUSTON - DENVER 102:105
Dragić 21 (8/19, za tri 2/7), 7 podaj, 4 skoki, 2 izgubljeni žogi v 38 minutah, Parsons 21, Lee 18; Afflalo 26, Lawson 25, Harrington 15.

INDIANA - MINNESOTA 111:88
West 22, Granger 19, George 18; Barea 14, Beasley in Williams po 13.