Gregor Hrovat je v zadnjem delu tekme zablestel z blokado in zabijanjem. Foto: FMP
Jordan Morgan v eni izmed akcij na tekmi. Foto: FMP
Filip Čović je bil z Michaelom Ojojem najbolj razpoloženi posameznik FMP-ja. Oba košarkarja sta dosegla po 19 točk. Foto: FMP

O zmagovalcu se je odločalo v končnici tekme, ko je imel Filip Čović izza črte prostih metov priložnost, da izid izenači na 82:82, a je en poskus zgrešil. Roko Badžim je na drugi strani po osebni napaki gostiteljev oba poskusa zadel (81:84).

Do konca rednega dela srečanja je bilo še 14 sekund, domači strateg Vladimir Jovanović je zahteval minuto odmora, po kateri pa si je FMP privoščil napako – pri izvajanju avta žoge ni pravočasno poslal v igrišče.

Badžim je nato zgrešil oba prosta meta in FMP-ju ponudil novo priložnost za izenačenje, a je met za tri točke štiri sekunde pred zadnjo sireno Čoviću preprečil Gregor Hrovat. Ta je nato z zabijanjem iz bliskovitega protinapada poskrbel za končni izid 81:86.

V napeti končnici mirnejša roka Ljubljančanov
Ljubljančani so tekmo začeli zelo dobro, nasprotnika so nadigrali s kompaktno igro v obrambi, v napadu pa so učinkovito dosegali koše, po prvi četrtini je bilo 18:26. Prednost osmih točk so zadržali tudi v drugi četrtini, na odmor so odšli z izidom 37:45. Olimpija je v tretji četrtini, v kateri je za nekaj časa po udarcu zavest izgubil Jan Špan, vodila že za 17 točk (49:66), a so se gostitelji nato vrnili in z delnim izidom 20:3 izenačili (69:69). Sledila je napeta končnica, v kateri so imeli gostje mirnejšo roko.