Paul George je odigral prvo tekmo letošnje NBA-sezone in prispeval 13 točk (met iz igre 5/12), dva skoka in dve podaji. Foto: Reuters
Kawhi Leonard
Kawhi Leonard je bil s 26 točkami najzaslužnejši za zmago San Antonia nad Golden Statom. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je v dresu Clevelanda dosegel prvi trojni dvojček po 13. maju 2010. Dvajsetim točkam je dodal 12 podaj in 10 skokov, njegov Cleveland pa je slavil 50. zmago sezone. Chicago je premagal z 99:94. Foto: Reuters

George, prvi zvezdnik Indiane, si je na začetku avgusta med pripravami ameriške reprezentance na svetovno prvenstvo zlomil nogo. Vrnitev na parket je dočakal po osmih mesecih, ko se njegova ekipa bori za končnico. Seveda še zdaleč ni povsem nared, vseeno pa je v 15 minutah dosegel 13 točk, pri čemer je v zadnji četrtini zadel dve zelo pomembni trojki. Njegova vrnitev ima tudi psihološki učinek, saj je bilo v Indianapolisu čutiti pozitivno energijo in navdušenje gledalcev, ki so Georgea sredi prve četrtine ob vstopu v igro pozdravili s stoječimi ovacijami.

14 trojk Indiane
Indiana je dobila vse četrtine, zadnjo s 35:23. Skok je bil krepko na njeni strani (55:37). Ko je Goran Dragić sredi tretje četrtine zadel trojko, je Miami povedel s 57:58, toda Indiani je uspelo tretjo četrtino končati z delnim izidom 20:8, na začetku zadnje četrtine pa je George z zaporednima trojkama v veliki meri že odločil tekmo. Indiana je zadela kar 14 od 30 trojk, Miami le dve od dvajsetih. Goran Dragić je 15 točkam (met iz igre 6/10) dodal pet podaj in tri skoke. Njegov brat Zoran Dragić je v dobrih štirih minutah ostal brez točke, zbral pa je dve podaji in en skok. To je četrti zaporedni poraz Miamija. Na lestvici je Indiana v vzhodnem delu na devetem mestu izenačena z Miamijem. Na osmem mestu, ki še vodi v končnico, je Boston z zmago več.

Večer Kawhija Leonarda
San Antonio je v dvoboju trenutno najbolj vročih ekip lige s 107:92 ustavil Golden State in končal njegov niz dvanajstih zmag. Že po prvi četrtini je bilo 31:17. Kawhi Leonard je s 26 točkami (iz igre 11/17) izenečil osebni rekord, imel pa je še sedem ukradenih žog, kar je njegov mejnik v NBA-ju. "Kawhi je bil fenomenalen. To je bil njegov večer, bil je najboljši na parketu," je Leonarda pohvalil trener gostov Steve Kerr. Tim Duncan je za sedmo zaporedno zmago San Antonia dodal 19 točk, Danny Green 18. San Antonio je proti vodilni ekipi Zahodne konference vodil tudi za 28 točk. Golden State v San Antoniu ni zmagal že od 14. februarja 1997 in je bil poražen dvaintridesetič zapored.

Liga NBA, tekme 5. aprila:
INDIANA - MIAMI 112:89
Scola 23, Hill 19; Wade 27, Ennis 17, G. Dragić 15 (6/10) točk, pet podaj in trije skoki v 35 minutah, Z. Dragić 0 točk (0/1), dve podaji in en skok v štirih minutah.

OKLAHOMA CITY - HOUSTON 112:115
Westbrook 40, 13 podaj in 11 skokov, Morrow 22, Kanter 21 in 17 skokov; Harden 41 (6/9 za tri), Howard 22.

CLEVELAND - CHICAGO 99:94
Irving 27, Smith 24 (8/17 za tri), James 20, 12 podaj in 10 skokov; Dunleavy 24, Brooks 17, Butler 16.

SAN ANTONIO - GOLDEN STATE 107:92
Leonard 26, Duncan 19, Green 18; Curry 24, Barbosa 12.

NEW YORK - PHILADELPHIA 101:91