Krka je bila v uvodnem krogu nemočna, Budućnost je bila boljša s 86:64. Na prvi tekmi sezone v dvorani Leona Štuklja so izbranci Simona Petrova najboljšo igro prikazali v drugi četrtini, ki so jo dobili kar z 22:10. Črnogorski prvaki so v drugem polčasu prevzeli vodstvo in še 47 sekund pred koncem vodili s 76:75.
Preobrat z delnim izidom 17:0
Gostje so precej bolje začeli in si na začetku druge četrtine priigrali že devet točk naskoka (17:26). Krka je odgovorila z delnim izidom 17:0. Razigral se je Paolo Marinelli, ki je zadel dve zaporedni trojki. Mornar pet minut ni dosegel niti točke in gostitelji so po zabijanju Jureta Lalića štiri minute pred odmorom povedli s 34:26. Ob polčasu so imeli sedem točk naskoka (39:32).
Vranješ blestel pri gostih
Sredi tretje četrtine je Krka po polaganju Luke Lapornika prišla do občutne prednosti (52:40), vendar so nato Črnogorci naredili preobrat, ki ga je zrežiral najboljši igralec tekme Nemanja Vranješ (25 točk, prosti meti 11/11). Blestel je ob koncu tretje četrtine in nato zadel izza črte za vodstvo Mornarja sedem minut pred koncem (59:62).

Mirna roka Bratoža v zadnji minuti
V zaključku tekme je domači strateg Petrov našel razpoloženo peterko, ki je zaustavila napad Črnogorcev. Ključni so bili štirje zadeti prosti meti Domna Bratoža v zadnje pol minute tekme. Američan Bronson Koenig je v zadnji minuti zgrešil dve trojki in tudi dva prosta meta.

Jure Balažič in Lalić sta dosegla po 14 točk, enajst jih je dodal Marinelli, deset pa mladi Miha Škedelj, ki je bil s sedmimi skoki najboljši skakalec tekme.

V četrtek v Novo mesto prihaja Olimpija
Prva zmaga v Ligi ABA je lepa spodbuda za Novomeščane pred začetkom državnega prvenstva. V četrtek ob 19.00 v dvorano Leona Štuklja prihaja Petrol Olimpija.

Gladka zmaga Crvene zvezde v Podgorici
Na derbiju 2. kroga je Crvena zvezda v Podgorici ugnala Budućnost s 87:71. Beograjčani so vodili celotno srečanje pred 5.228 gledalci v Moraći. Blestela sta Stratos Perperoglu in Maik Zirbes. Pri gostiteljih je Alen Omić prispeval 11 točk.